Banyo Tasarımları

Banyo Tasarımları bir evde en önemli alanlardan biridir.Banyolar evinizde ruhunuzu dinlendirebileceğiniz, kişisel bakım yapabileceğiniz ve temizlik ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yaşam alanlarıdır.

Bu nedenle banyo dekorasyonları evin en önemli ve özel dekorasyonudur.

Evlerde genellikle banyolar için küçük alanlar bırakıldığı için banyo tasarımları oldukça zordur.

Bir banyodan beklentiniz nedir, bir banyoda neler olmalı sorularına cevap ararken, bu cevapları küçük hacimli banyolara da yerleştirmeniz gerekecek.

Bu şartlar altında bir banyo dekorasyonu yapabilmek için öncelikle banyodan beklentilerinizin neler olduğuna karar vermelisiniz.

Banyo tasarımları yaparken öncelikle tarzınıza ve yaşam tarzınıza uygun tasarımlar yapmalısınız.

Aksi takdirde kullanamayacağınız ve sizin için pratik olmayan bir banyo ile karşı karşıya kalırsınız.

banyo tasarimlari
banyo tasarimlari

Ferah ve aydınlık bir banyo tasarımı için açık renk ve tonlar kullanabilir, banyonuza uygun bir aydınlatma sistemi yapabilirsiniz.
Aksi takdirde, kasvetli ve karanlık bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Banyo mobilyalarının seçimi ve banyo tasarımları kullanımı da banyo tasarımında oldukça önemlidir.
Banyoda doğal malzemeler kullanmak size avantaj sağlar.
Bambu gibi tropikal iklim ürünlerini banyonuza dahil edebilir ya da banyonuzda neme ve ısı değişimine dayanıklı ahşap kullanarak doğallığı üst düzeyde bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Banyoda küvet mi yoksa, duşakabin mi kullanacağınıza karar vermelisiniz.

Küvet kullanımı daha ferah ve geniş bir banyo sağlarken, duşa kabin kullanımı banyo alanını daha da daraltacaktır.
Bu nedenle hangi seçimi yapacağınıza banyonuzun mimari yapısına ve alanına göre karar vermelisiniz.

Banyo tasarımları yaparken baştan sona kadar süreci tek başınıza yönetebilir ya da profesyonel banyo tasarımcıları ile çalışıp işi profesyonellere bırakabilirsiniz. banyo tasarımları, ihtiyaçlarınızı aynı anda karşılarken, yaşam tarzınıza ve evinizin genel yapısına uygun bir banyoyu kolayca bulacaktır.

Banyo Tasarımı ve Küvet Seçimi

Banyonuz için küvet seçimi çok önemlidir. Banyoda yapacağınız bir tasarım için küvet modelini özenle seçmelisiniz. Küvetler genel olarak beyaz renkte olsa da dilerseniz farklı renkleri de tercih edebilirsiniz. Ferah bir banyo tasarımı için beyaz tonlarını tercih etmenizde fayda var.

Banyo Tasarımlar için Modern Tasarımlar

Banyo tasarımları için profesyonel bir banyo tasarımcısı ile çalışmak, modern ve çağdaş dekorasyon fikirlerini bir arada kullanmanızı sağlar.

Popüler dekorasyon trendlerini banyonuza dahil etmek ve modern tasarımları kullanmak için profesyonellerle çalışmalısınız.

Özel ahşaptan estetik tasarımlı lavabo ve konsollar banyonuzu kusursuz bir yaşam alanına dönüştürecek.

banyo tasarımları
banyo tasarımları

Banyo Tasarım ve Duşa Kabin Tercihleri

Evinizde geniş bir banyonuz varsa modern bir duşakabin tercih edebilirsiniz.

Modern tasarıma sahip bir duşakabin aynı zamanda banyonuzun daha modern görünmesini sağlayacak ve banyoda ıslak alanların oluşmasını engelleyecektir.

Renkli Tasarımlar

Banyo tasarımları Kırmızı, tuğla kırmızısı veya tuğla turuncu renklerinde fayans kullanarak mükemmel tasarımlara sahip olabilirsiniz. Mobilyalarınızı renk seçenekleriyle uyumlu bir şekilde seçtiğinizde düşündüğünüzden daha güzel bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Banyolar da Eski Tasarımlar

Klasik bir banyoyu tercih edebilir veya geleneksel tasarımları sevebilirsiniz. Klasik tasarımların dışında uygulayabileceğiniz vintage tasarımlar banyonuzu özel bir yaşam alanı haline getirecektir. Özel tasarım mobilyalar, altın varak ve beyaz tonların yoğun kullanımı ile bir banyo aynı zamanda huzurlu bir yaşam alanı olacaktır.

Mermer Estetiği

Küçük banyolarda mermer malzeme yoğun olarak kullanılmaktadır. Bunun iki nedeni var.
Birinci sebep daha az malzeme ile en üst düzeyde estetik elde etmek, ikinci sebep ise görsel olduğu kadar aydınlık ve ferah bir banyo elde etmektir.
Bu nedenle banyonuzda mermer malzeme ve aksesuarlar kullanabilir, görsel olduğu kadar kişisel olarak da sizi temsil eden bir banyoyu dekore edebilirsiniz.

Sade Tasarımlar

Minimalist bir yaşam tarzına sahipseniz sade ama şık bir banyoyu az mobilya ile dekore edebilirsiniz. Banyo tasarımları zıt renk olarak kabul edilen beyaz tonlarının yoğun, geçiş rengi olarak siyahın kullanıldığı bir banyo tasarlayabilirsiniz. Zemin kaplama malzemeleri nötr renkler gri ve kırık beyaz tonlarında olduğunda oldukça şık ve sade bir banyo dekore edeceksiniz.

Ahşap Doğallığı

Banyo tasarımı yaparken doğallığı ön planda tutmak için ahşap ve bambu gibi malzemeleri kullanabilirsiniz. Ahşap her zaman doğallığın simgesi olmuştur. Bu nedenle banyonuzda doğal ahşabı kullanarak hem doğal bir banyo elde edebilir hem de banyodaki estetiği üst seviyede tutabilirsiniz.

Banyo Tasarımların da Doğru Seçimler

Banyoda yeterli alanınız yoksa, düzeninizi doğru yapmanız çok önemlidir. Temel mobilya olan lavabo, küvet ve klozet aynı duvar üzerine yerleştirebilir ya da tasarımda köşe alanlarını kullanarak maksimum verim alabilirsiniz. Banyo Tasarımları ve 3d eğitim konusunda render ve diğer konularda ise bizlerden destek alabilirsiniz.

Mimari Renderlarınız için bizimle iletişim kısmı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu