Diş Klinik Tasarımları

Diş Klinik Tasarımları söz konusu olduğunda bir numaralı öncelik kullanım kolaylığıdır. Muayene veya tedavinin olacağı alan kullanım bakımından işlevsel yönde olmalıdır. Bir diş muayenehanesi, kullanımı kolay olduğu kadar, tedavi sırasında kullanılan tüm alet ve ilaçları saklamak için dolaplı olarak tasarlanmalıdır.

Böylece hijyenik ve fonksiyonel bir ortam oluşturulacaktır. Çünkü birçok insan tedavi için diş hekimine gitmekten korkar. Bu duyguyu yok edecek bir tasarıma sahip olmak hastanın psikolojisinde çok önemli bir yere sahiptir .

1-Parlak, Enerji Verici Renkler Ve Işıklar

Yeni bir boya ve cesur renklerle vurgulanan parlak beyaz duvarlar şu anda diş kliniklerinde en popüler trend. Bu renklere metalik malzemeler eşlik ediyor.

Diş hekimliğinde aydınlatma armatürleri de eşit derecede önemli hale geldi. Işık ve renk birlikte çalıştığında, dinamik ve unutulmaz bir Diş Klinik Tasarımları deneyimi yaratmak mümkün!

dişci tasarimlari

Diş Klinik Tasarımları Dekor Olarak Eğlence

Diş klinikleri tasarımları özellikle çocuklara mı yoksa tüm aileye mi hitap ediyor? Diş fobisini yenmek isteyen kliniklerde hem aileler hem de çocuklar için eğlence faktörü artık çok popüler oldu!

Artık tasarımlar, sıkıcı reklamların veya belgesellerin olduğu televizyonlu bekleme odalarından veya çocuklarına oyuncak sağlamaktan çok daha fazlası! Televizyonları bu resimdeki gibi çerçevelemek günümüzde televizyonu bir sanat eserine dönüştürürken, 3 boyutlu duvar süslemeleri, tavan pandantifleri ve eğlence temasına uygun aydınlatmalar size dişçide olduğunuzu unutturacak ve sizi farklı dünyalara götürecektir.

Bazı diş muayenehaneleri ise 5 boyutlu medya odaları oluşturarak sizi yepyeni bir dünyaya götürüyormuş hissi uyandırır.

Açık Kat Planı Tedavi Alanı

Günümüzde birçok Dişçi tasarımları planı, tedavi alanları söz konusu olduğunda büyük ölçüde değişmektedir. Bir dizi özel, kapalı oda yerine, kat planı düzenleri açılır. Sandalyeleri ayırmak için duvarsız veya az duvarlı bölmeler oluşturulur.

Bölünmüş duvarlar varsa birçoğu tavana kadar bile gitmez. Sonuç olarak, yukarıdan pencerelerden geçen ışık, odaların her birine taşınarak ferah ve aydınlık bir alan yaratılmıştır.

Ev Sıcaklığı

Bekleme odaları artık sadece çocukların ve bireylerin dikkatini dağıtmak için bir dizi sandalye, bir dergi masası ve oyuncaklarla dolu değil. Fobi içermeyen ve insan dostu klinikler size evinizin sıcaklığını sunuyor.

Şömine, bekleme odasını sıcak tutar ve duyularınızı ısıtır. Artık düz oturmak ve doğrudan önünüzdeki yabancıya bakmak zorunda değilsiniz.

Şık Ve Göz Kamaştırıcı Dental Ofis İç Tasarımı

Diş hekimi kliniğine girdiğiniz, sert ve kasvetli bir ortamla karşılaştığınız günler geride kaldı. Diş hekimi ofislerinde şık, lüks ve göz kamaştıran stilleri görmeye hazır olun! Bekleme salonlarını göz alıcı altın ve gümüş tonları süslüyor.

Sandalyeler, tek tip olmaktan uzak, rahat ve konforludur. Lavabolar artık sadece yardımcı program tabanlı değildir. Ne de olsa dişçi muayenehanesine girmek artık size lüks bir butiğe adım atıyormuş hissi veriyor.

dişçi tasarımları

Diş Klinik Tasarımları Benzersiz Dekor Temaları

Diş kliniği tasarımları eskiden her yerde aynı görünürdü. Tüm tasarımlarda beyaz, açık kahverengi ve genel tekstil desenleri ile nötr paletler kullanıldı. Geçmişin aksine, çağdaş bir diş kliniği trendi, belirli bir tema etrafında şekillenen farklı diş kliniği tasarımlarını benimsemektedir.

Diş Klinik Tasarımları için Çocuk Dostu İç Mekan Tasarımı

Şu anda çocuklar için diş kliniklerinin projeleri yapılıyor. Bunun nedeni ise çocukların diş hekimine gitmekten veya diş tedavisi görmekten korkması ve korkmasıdır. Çocuk psikolojisi için eğlenceli ve keyifli bir ortam sağlamak onların psikolojilerini olumlu yönde etkileyecektir.

Ayrıca tek kullanımlık diş fırçası, diş macunu ve diş ipi gibi çocukların ağız ve diş bakım ürünleri için raflar bulunmalıdır. Diş hekimi tasarımı son derece önemlidir. Son olarak başta da dediğimiz gibi diş hekimliğinde aydınlatma armatürleri de eşit derecede önemli hale geldi.

Işık ve renk birlikte çalıştığında, dinamik ve unutulmaz bir dişçi tasarımları deneyimi yaratmak mümkündür.

disci tasarimlari

Mimari Renderlarınız için bizimle iletişim kısmı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu