Fitness Salonu Tasarımları

Fitness salonu tasarımları, bir girişimci için kolayca yaklaşılabilecek bir konudur. Ayrıca detaylı olarak incelenmesi gereken bir konudur. Spor salonu tasarlamak başlı başına bir iştir. Projelendirme ve 3D tasarımda yanınızdayız.

Fitness Salonu
Fitness Salonu

Dilerseniz bizimle iletişime geçerek fitness salonu tasarımları örneklerinin çizimlerini talep edebilirsiniz. Genel olarak spor salonunun ölçüleri ilk olarak tarafınızca talep edilir ve sizin istekleriniz dikkate alınarak spor salonu soyunma odası ölçüleri, bar & cafe alanı ölçüleri, kayıt resepsiyon alanı ölçüleri kaldırılır ve spor salonu çizimi, fitness ölçüleri çıkartılır.

Makineler ve kardiyo ekipmanları yerleşim planı projelendirme ve 3D tasarım olarak sizlere sunulmaktadır.

Ayrıca spor salonu yer döşemesi seçiminde yer paspası, yer süngeri, tatami veya kauçuk malzeme kullanılmasına karar verilerek bu detay da çizime dahil edilir.

Spor salonu aydınlatma sistemi ısıtma ve soğutma sistemleri detaylarınızda belirgin ise bu detayları çizimde düzen ve görsel olarak görme şansına sahip olacaksınız.

Fitness salonu tasarımları görselinizi de tasarlayabiliriz. Cam kaplama düşünüyorsanız uzman ekibimiz tecrübeleri ile sizlere yardımcı olacaktır.

Spor Dekorasyon Tasarımı

Fitness salonu tasarımları deyince aklımıza yüksek sesli müzik, spor aletleri ve loş bir ortam geliyor. Bu fotoğrafın ötesinde, bizi spor salonuna itecek, farkında olmadığımız başka hangi yaklaşımlar var? Bu yaklaşımları kim tasarladı, planladı ve uyguladı? İşletme sahipleri, birlikte çalışmayı planladıkları iç mimar ile neleri görüşmeli ve bir spor salonu yatırımı planlarken ne gibi beklentilere sahip olmalıdır? Öncelikle güçlü bir tasarım kurgusu oluşturulmalıdır.

Bu kurguyu dört ana başlık altında toplayabiliriz…

Fitness salonu tasarımları Kavram

Tasarım yani konsept çok iyi olacak şekilde planlanmalıdır. Fitness salonu tasarımları hem kullanıcıyı salona çekmeli hem de operatöre kullanım kolaylığı sağlamalıdır.

Yerleşim Planı

Kat planı, doğru sayıda personel ile üyelerin tüm ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilecekleri ve salonu maksimum düzeyde kullanmalarına olanak sağlayacak şekilde planlanmalıdır.

Malzeme Seçimleri

Seçilecek malzemeler renk, doku ve yüzey açısından hareket uyandırmalı, dayanıklı ve kolay temizlenebilir olmalıdır.

fitness salonu
fitness salonu

Fitness salonu tasarımları Mekanik Ve Elektrik Sistemleri Ve Teknik Detaylar

Isıtma, soğutma, havalandırma cihazları ve kapasiteleri gibi mekanik sistemler iyi planlanmalı ve doğru şekilde uygulanmalıdır. Özellikle duş alanlarında doğru su tüketimi ve sıcak su kullanımı hem işletme hem de kullanıcı memnuniyeti açısından oldukça önemlidir.

Elektrik ve otomasyon sistemleri ve enerji tüketimi optimum şekilde tasarlanmalı, enerji ihtiyacı olan ekipmanlar için doğru bölümde altyapı yapılmalı ve son olarak enerji tüketimini sağlayan aydınlatma kullanılmalıdır.

Su, ısı, ses yalıtımı, yoğuşma gibi teknik altyapı konularına ilişkin doğru uygulama detayları, planlama aşamasında projelere eklenmelidir.

Firmamızın Tasarım Yaklaşımı

Firmamızın ilk salonu için kurumsal kimlik ve konsept kurgusunu bütünleştirmeyi ve klasik gymnasium tasarımlarına farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefledik. Amacımız, kullanıcıların ve operatörlerin kendilerini özel hissedebilecekleri bir yer yaratmaktı. Günümüzün popüler kültürüne uygun ve dikkat çekici; Özel yapım aydınlatmalarımız, farklı dokularda duvar sıvaları, graffiti duvar boyaları, endüstriyel tarz mobilyalar ve neon aydınlatmalı reklam panoları ile endüstriyel stile uygun çalışmalarımızla kurguyu oluşturduk.

Bir diğer amacımız ise kısıtlı alanımızda tüm ihtiyaçları en etkin şekilde yerleştirmek ve iyi tasarlanmış bir mekanın yanı sıra konforlu bir mekan yaratmaktı. 200 m2 alan üzerine planlanacak butik hol için en önemli teknik kriterler firmanın bulunduğu alışveriş merkezinin teknik özelliklerini sağlayabiliyor olması, federasyon yönetmeliklerine ve mevzuata uyum sağlamasıydı.

Uygulama sürecinde öncelikli görevimiz bir konfor alanı yaratmaktı. Öyleyse; Havalandırma, yangın, elektrik sistemi gibi mühendislik alanları, su ve ses yalıtımı gibi binadaki diğer kullanıcıları etkileyen konular, cephe yalıtımı gibi teknik işler elbette dikkat ettiğimiz teknik konuların başında geliyordu.

Tüm teknik konular ve mekan bölümleri tamamlandıktan sonra iş programımıza göre tamamladığımız aydınlatma, mobilya, iç cephe sistemleri ve reklam işlerine sıra geldi. Artık konseptin tüm parçaları sırayla yerine oturuyordu.

Tüm bu satın alma süreçlerinde en çok dikkat ettiğimiz konu konsepte bağlı kalmaktı. Parçalar bir araya geldiğinde ilk olarak sunduğumuz tasarımla bitmiş işi eşleştirmeyi hedefledik.

Tasarım, proje ve uygulama süreçlerinin tamamı yaklaşık üç ay gibi kısa bir sürede tamamlamaktadır. Saha uygulama kısmında hızlı ilerlemek için iyi bir planlama yapılmaktadır.

Mimari Renderlarınız için bizimle iletişim kısmı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu