Gamer Odası Tasarımları

Gamer odası tasarımları son zaman da popüler olmaya başladı ve bu Oyun oynamak artık para kazanılan bir sektör haline gelmeye başladı.
İçinde bulunduğumuz yüzyılda oyun oynamak adeta bir meslek haline geldi. Teknolojinin geldiği noktada oyun deneyimi de bambaşka bir noktaya taşınmış ve hayatın önemli parçalarından biri haline gelmiştir.

Her yaştan oyuncular tarafından desteklenen çevrimiçi oyunların milyonlarca kullanıcısı günün büyük bir bölümünde bilgisayar başında olmayı tercih ediyor.

Mimari Tasarım ve Mimari görselleştirme de son zamanlarda yapılan bu tür gamer odası tasarımları ile uzun zamanları rahatlıkla geçirebileceğiniz alanlar oluşturulmaktadır.

gamerodası
gamerodası

Bazen bu, bir odayı tamamen oyun odasına dönüştürme veya odanın bir bölümünü özel olarak dekore etme sürecini başlatır.
Gamer odası tasarımları her iki durumda da kendinize veya sevdiklerinize harika bir oyun odası hazırlayabilirsiniz.

Gamer Odası Tasarımları Çoklu Monitör

Bir Oyuncu için çoklu monitör tasarımı çok önemlidir, bu da oyuna dalmışlık hissini arttırır ve her anı yakalamayı sağlar. Oyun odası Gamer odası tasarımları fikirleri listenizde olması gereken hamlelerin başında geliyor. Geniş bir alanda çok daha rahat bir oyun deneyimi sağlayacak olan farklı boyutlarda birden fazla monitör seçerek görüntüyü eğlenceli olacak bir şekle getirebilirsiniz. Yalnız monitörleri yerleştirirken perspektifi bozmayacak bir plana yerleştirmeyi unutmayınız.

Daha Yüksek Ses!

Oyunun tüm seslerini oyun odasından daha fazla duymayı mümkün kılacak devasa, mobilyalı hoparlörlere başka nerede ihtiyaç olabilir? Nostaljik görünümüyle de oldukça hoş olan büyük ve mobilyalı sütunları odanın her yerine dağıtarak odanın farkını ilk bakışta ortaya çıkarabilirsiniz.

Bir surround ses sistemine yatırım yapmak istiyorsanız bu konuda birçok seçenek bulabilirsiniz. Görüntü ve ses kalitesi arttıkça oyundan alınan keyif ve sonrasında elde edilecek başarı da artacaktır.

gamer odasi tasarimlari
gamer odasi tasarimlari

Gamer Odası Tasarımları Oyuncu Masası Ve Sandalyesi

Geniş ve modern bir Oyun masası seçip, odanın merkez noktası olarak kullanabilirsiniz. Diğer her şeyi bu masadan kalan boşluğa yerleştirebilir, masaya gitmek için koridorlar bırakabilirsiniz. Çok fazla alanınız yoksa biraz daha minimal boyutta bir masa seçip ekranların bir kısmını o masanın üzerine yerleştireceğiniz duvara monte ederek yerden tasarruf edebilirsiniz. Bir oyuncu için en büyük rahatlık oturduğu koltuktan gelir.

Unutmayın, bu odada oyun oynamaktan asla sıkılmayacaksınız.

Mutfağa Gitmeye Zaman Yok

Bir Oyuncu, oyun oynarken başka hiçbir şeye zaman harcamak istemez. Bu nedenle mutfağa gitmek hiç de çekici olmayacaktır. Belki sıcak bir içecek köşesi bile hazırlayabilirsiniz. Odada kahve, çay gibi içecekleri hazırlamak çok zor olmayacak.

Ana öğünler olmasa bile ara sıra atıştırmalıklar ve misafirlere hızlı ikramlar için süper bir rahatlık sağlayacağını düşünüyoruz.

Aydınlatmasız Oyun Odası Yok

Klavyeler, bilgisayar kutuları ve daha birçok oyun ekipmanı, ortama renk katmak için RGB aydınlatma ile birlikte gelir. Gamer odası tasarımları ile oyun deneyimini arttıracak bir ortam sağlayan bu tekniği tüm odaya yayarak harika bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Yerden aydınlatma kullanabilir veya duvar aplikleri seçebilirsiniz. Masa çevresini ve mobilya kenarlarını çizgili aydınlatma ile çevreleyebilirsiniz. Mavi veya kırmızı ışıklar bu iş için mükemmeldir. Odadaki diğer renklerin yoğunluğunu göz önünde bulundurarak ikisinden birini kullanabilirsiniz.

Elektrik Tesisatı Dekorasyonu Onlarca elektrikli cihazın yerleştirileceği Gamer odası tasarımları oyun odası iddialı bir elektrik tesisatını hak ediyor. Elektrik prizlerini masa altına veya dolap kenarlarına monte ettirebilirsiniz, böylece ihtiyaç duyulan yere elektriğe ulaşmak için ekstra kablo kullanmanıza gerek kalmaz. Ayrıca çok sayıda priz kullanmaktan da kaçınmamalısınız.

pc odasi
pc odasi

Kabloların ayak altında olması da kaza riski oluşturabileceğinden bu önlemin alınması önemlidir. Ancak zeminden çıkardığınız kabloları duvarlarda ve tavanda dolaştırarak odanın görüntüsüne de katkı sağlayacak farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Belki bir kaç eski bilgisayar parçasını dekoratif amaçlı belli noktalara yerleştirip farklı bir sergi oluşturmak istersiniz.

Bunun için duvarları, rafları ve hatta tavanı kullanabilirsiniz. Size özel bir tasarım yapmak için evdeki atıl durumdaki elektrik ve elektronik malzemeleri gözden geçirerek başlayabilirsiniz.

Gamer Odası Tasarımları Ses Yalıtımı Gereksinimi

Oyuncu kulaklık kullanıyor olsa bile zaman zaman yüksek sesle tepki vermesi kaçınılmazdır. Bu kadar gürültülü bir oda için yapmanız gereken ilk şey elbette ses yalıtımıdır. Bu sayede oyun oynayanların ve evin diğer sakinlerinin damak tadı kaybolmamış olacaktır.

Binanın komşuları ile bir boşluk olduğu anda… Bu konuda profesyonel bir ekipten yardım alabilir veya yapı marketlerinden satın alabileceğiniz yalıtım ürünleri kullanarak bu işi yapabilirsiniz.

Odadaki her şey odada kalır diyerek, zemin ve tavan dahil olmak üzere dört duvarı ve 6 yönü de ses için kaplayarak ideal bir oyun odası hazırlayabilirsiniz.

Mimari Renderlarınız için bizimle iletişim kısmı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu