domik
Spread the love

Hakkımızda

3d mimari modelleme
3D Mimari Tasarım
ve görselleştirme sektöründe yıllar (2000 den bu yana) içerisinde kazandığımız tecrübeyi size profesyonel bir şekilde aktarmak için buradayız.

Ekibizim içerisinde bulunan Takım arkadaşlarımızla beraber , uzun saatler harcadığınız tasarımlarınızı, 3D görselleştirme sanatı ile birleştirerek farklı bir ambians ile müşterilerinize etkileyici bir şekilde sunacaksınız.

Hayatımızın her alanında her zaman bir şeyler öğrenme hissi ile dolu olduğumuzu, ilgi alanlarımın içerisinde olan konuları çok hızlı bir şekilde kavradığımızı ve öğrendiklerimizi siz müşterilerimize en kaliteli şekilde yansıttığımızı bilmenizi isteriz.

Tasarımlarınızın ve Yaşam alanlarının en iyi şekilde ifade edilmesini, bizimle çalışarak kazanacağınıza emin olabilirsiniz.

3D projelerinizi En kaliteli şekilde projelerinizi müşterinize sunma keyfini yaşayacaksınız.

Kullanmış olduğumuz 3D Program çeşitliliği ile , Mimari Projelerinize hangi render motoru uygun olduğunu belirleyerek, en uygun çözümü sizlere sunmaktayız.

Bizimle çalışmadan önce Çalışmalarımız kısmından 3D Tasarım ve çalışmalarımıza göz atarak, kalitemize göz gezdirebilirsiniz.

İletişim kısmından veya WhatsApp kısmından bize anında ularaşak projelerinizi iletebilirsiniz.

Tasarımın ve Estetiğin 3D ile birleştiği çalışmalarda görüşmek üzere…

3D Mimari Modelleme

3 boyutlu modelleme yöntemi ile nesneler bilgisayar ortamında 3 boyutlu halde resmedilmektedir. 3D mimari modelleme ise bu yöntem kullanılarak projenin görselleştirme işleminin yapılmasıdır. Projelerin yapım aşamasına geçilmeden önce sunulmasında bu modelleme ile yapılan görsel kullanılmaktadır. Projenin bitmiş halini göstermekte olan bu görsel çeşitli çizim teknikleri ve perspektifler ile gerçekleştirilir. Özellikle büyük projelerin modellemesi oldukça önemlidir. Bittiğinde beğenilmeme ya da eksik yönlerinin bulunması büyük zararlara yol açabilir. Bu sebeple mimari modellemenin büyük önemi bulunmaktadır. Projelerin kontrol edilmesi ve sunumu için mimari modelleme tercih etmek günümüzde gerekli hale gelmiştir.

3D Mimari Modelleme Artıları

Gelişen teknoloji her meslek grubuna etki etmeye devam ediyor. Mimari projelerin akışı değiştirmekte olan 3 boyutlu modelleme artıları ile dikkat çekiyor. El çizimleri ya da 2 boyutlu yapılan tasarıların yerini alan 3 boyutlu modellemeler en gerçekçi ve iyi sonuçları veriyor. İşte işinizde faydalanmak isteyeceğiniz 3D mimari modelleme teknolojisinin mimari alanındaki inanılmaz bazı avantajları;

  • Projelerin müşterinin isteği doğrultusunda yapılmasına yardımcı olur ve memnuniyeti artırır.
  • Projenin eksiklerini gözler önüne sererek giderilmesine yardımcı olur.
  • Sunum aşamasında tamamlanmış hali öncesinde göstererek müşterinin güvenini kazanır ve ilgisini çeker.
  • Çok daha etkili olan sunum şekli ile piyasada rakipleri geride bırakmanıza yardımcı olur.
  • Tasarımlar için gerekirse en uygun fiyatlı alternatifler kullanılmasına yardımcı olur.
  • Farklı koşullar altına; ışık, perspektif, malzeme, mevsim gibi değişkenler altında projenin nasıl görüneceğini gösterir.

3D Mimari Modelleme Yapan Firmalar

Mimari projeler tüm ayrıntıların dikkatlice düşünülmesini gerektiren oldukça hassas alanlardan birisidir. 3D mimari modelleme teknolojisi ile eşyalar, zemin, duvar, ışık, doku ve daha birçok etken gözetilerek en ince ayrıntısına dek güvenle tasarım yapma imkânı sunmaktadır. Bunun için çeşitli teknolojiler üretilmekle birlikte dijital ortamda kullanılan programlar tercih edilmektedir. Yurt dışında açılmakta olan 3 boyutlu tasarım okulları bu işte profesyonel olmanın önemini anlatmaktadır. Mimari görselleştirme işinde deneyimli ve profesyonel olan programcı ve mimarlar barındıran bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu sebeple 3D mimari modelleme yapan firmalar arasında seçim yapılırken bu unsura dikkat edilmelidir.

Saygılarımızla

Mimari3D ekibi

0
Biten Projeler

0
3D Çizim

0
Çalışma Saati

Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.