Karavan Tasarımları

Şehirden kaçmayı planlıyorsanız ve bir karavanınız varsa çok şanslısınız. Uygun bir şekilde dekore edilmiş bir karavanda sahil turuna çıkmak, tüm sahil şeridini istediğiniz yerde kalarak geçirmek harika olurdu.

Karavan tasarımları yapımı için gerekli malzemeler için beğendiğimiz ve paylaştığımız karavan süsleme örneklerinden faydalanabilirsiniz. Karavanlar farklı tip ve boyutlarda gelir, örneğin karavan tipi bir seyahat treyleri veya Van’dan dönüştürülmüş bir karavan, belki de Amerikan tarzı bir karavan olabilir.

Karavan iç mimari dekorasyonu için öncelikle karavanın ölçülerine uygun bir proje oluşturulmalıdır.

karavan tasarımları
karavan tasarımları

Karavan tasarımları İçin Gerekli Malzemeler

Daha küçük karavan modelleri ve karavan tasarımları daha işlevsel mobilyalara ve aletlere ihtiyaç duyar, böylece yerden tasarruf edebilir ve ihtiyacınız olan daha fazla şeyi getirebilirsiniz.

Karavan İç Dekorasyonu İçin Fonksiyonel Mobilyalar

Gündüz oturmak ve gece uyumak için kullanacağınız fonksiyonel mobilyalar da yerden tasarruf etmek için çok faydalı olacaktır. Aynı zamanda bu tip mobilyaların alt kısmında depolama alanı olarak kullanılabilir. Sadece kullanıldığında açılabilir, diğer zamanlarda yer kaplamaz, modern masalarda çalışır.

Karavan Modelleri Renkler

Evlerde olduğu gibi karavan dekorasyonunda da renkler önemlidir ve açık tonlar arabanızı olduğundan daha büyük ve ferah gösterecektir.

karavan tasarimi
karavan tasarimi

Karavan Tasarımları Fikirleri

Dekora dahil edeceğiniz birkaç saksı bitkisi karavanın havasını değiştirecek. Karavan tasarımları yer döşemesini sade bir şekilde kullanabileceğiniz gibi birkaç küçük halı veya kilim ile kendinizi evinizde hissedecek şekilde zenginleştirebilirsiniz.

Karavan İç Aydınlatma

Karavan tasarımları için duvarlarında desenli ve renkli kağıtlar kullanılabilir. Dekorasyona uygun klasik, retro, modern deseni seçmekte özgürsünüz.

Karavan Pencere Camı Perde Ve Sineklik Seçimi

Karavan tasarımları pencereler önemlidir. Pencereler çok belirgin olduğundan, uyumsuz bir perde seçmek tüm dekoru mahvedebilir. Perde seçiminde karavan pencere camının boyutu ve dekorasyon tarzı önemli olacaktır. Karavan perdeleri stor perde tarzında modern şeyler olabileceği gibi rustik tarzda desenli ve sade tasarımlar da olabilir.

karavan tasarımı
karavan tasarımı

Karavan Tasarımları Zemin Aydınlatma

Küçük bir sehpa, zemin aydınlatması ve peluş yastıklar ile sonbahar ve kış havası vermek mümkün.

Karavan tasarımları için avcı temalı bir tasarımda da düşünülebilir. Bölümlerin arasında sürgülü bir kapı yerleştirilerek bölümleri ayırmak mümkündür, bu sayede mutfak bölümünde yemek yapılırken oturma veya yatma alanlarında koku oluşumu engellenir.

Karavan Tasarımı Ve Düzen Tasarımı

Karavan Tasarım Ve Planlama

Aracınızın iç ölçülerinin tam ve eksiksiz olarak yerleşim planına uyması için çok önemlidir. Örneğin izolasyon yapıldıktan sonra ölçüler değişeceğinden ölçülerin tekrar alınmasında fayda vardır. Aracın zeminini bir kağıda çizerek planlama, görselleştirmeyi kolaylaştırır. Planlamayı farklı bir şekilde incelemek için 3D programları kullanmak iyi sonuçlar almanızı sağlar.

Ağırlıkların Ve Nesnelerin Karavana Yerleştirilmesi

Dönüştürülen aracın kendi ağırlığının dışında taşıyabileceği bir kapasiteye sahip olduğu da unutulmamalıdır. Aracın kapasitesinden ağır olması yakıt tüketimini arttırdığı gibi ömrünü de kısaltır. Buzdolabı, pil gibi en ağır nesneler tespit edilerek dengeli bir şekilde yerleştirilebilir. Aracın dengesi hem lastik ömrü hem de yol tutuşu açısından önemlidir.

Karavan Mutfak Tasarımı

Bir Karavan tasarımları yaparken şüphesiz en keyifli ve zaman alan alan mutfaktır. Üstelik doğada yemek yiyeceğinizi hesaplarsanız bu iş çok daha heyecanlı olabilir. Hayal gücünün sınırı olmadığını ancak kampçınızın mutfak tasarımında görseller kadar önemli olduğundan temel olarak bir soğutucuya ve pratik bir yakıt sağlayıcıya ihtiyacınız olduğundan bahsetmiştik.

Bunu göz önünde bulundurarak yer tasarrufu sağlayan, doğayla bütünleşen ve ekolojik çözümler sunan modellere yönelmek için pek çok alternatif var. Mutfağın içeride mi yoksa dışarıda mı olduğu kullanım tercihine bağlıdır.

Karavanda Tuvalet Ve Duş Seçimi

Karavanlarda macerator sistemi ve kaset sistemi olarak adlandırılan tuvalet çeşitleri yaygındır.

Macerator tuvaletler, harici bir siyah atık sistemine bağlandıkları için kullanım kolaylığı sunar. Kaset klozetlerin harici olması alan açısından tasarruf sağlamaktadır.

Portatif tuvaletler, yerden tasarruf sağlayan başka bir tuvalet türüdür. Banyosuz karavan tasarımlarında tuvalet koltuk altlarına da yerleştirilebilir .

Kompost ve Külkedisi tuvalet sistemleri maliyetleri diğerlerine göre daha yüksek olmasına rağmen doğa dostu olmaları nedeniyle son yıllarda tercih edilmeye başlanmıştır .

Buradaki kararı etkileyen alan tasarrufu olsa da, her iki seçenek için de şaşırtıcı tasarımlar var.

Mimari Renderlarınız için bizimle iletişim kısmı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu