3D Mimari

Mimari Konsept Tasarımlar Nasıl Yapılır?

Nisan 4, 2022

Mimari konsept tasarımlar nasıl yapılır? Sorusu, mimari kavram tasarımı yaptırmak isteyen kişilerin merak ettiği konulardan biridir. Mimari tasarımlar, özel alanlara, özel olarak yapılan çalışmalar olarak tanımlanmaktadır. Yapılar bunduğu yerde tasarım özellikleri ile bağlantılıdır. Tasarımın yer ile kurduğu ilişki, çoğu zaman konseptin kavramlaşmasını sağlamakla birlikte tasarımın şekillenmesinde belirleyici olmuştur. Tasarımlar mekâna ait unsurlar göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Bu açıdan mimari konseptler, mekâna ait özelliklerle birlikte düşünce temelli bir süreç olarak ele alınmaktadır. Mekânlara ait bağlamsal koşullar mimari tasarım süreçlerinde kavram ile bağlantılı olarak yürütülmektedir.

Mimari Konsept Tasarım Uygulamaları

Mimari kavram sürecinde analizler yapılacak projenin ilk adımlarıdır. Mimari kavram tasarımlar nasıl yapılır? İlk olarak, tasarlanacak konsept ihtiyaç ve talep doğrultusunda çevre ve mekan şartlarına uyumlu olup olmadığı araştırılmaktadır. Yaratıcılık ve görsel estetik ile şekillenen biçim fonksiyon ilişkisi tasarımın konseptini oluşturarak, malzeme, doku ve renk seçimleri ile projenin genel hatları belirlenir. Konsept tasarımından teslimine kadar geçen süreçte, müşterilerin fikir ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurularak en iyi şekilde hizmet verilmektedir. Konsept projelerinin tüm aşamaları tamamlanmış, onay almış ve teknik olarak uygun olan tasarımlarda, tüm mühendislik, malzeme ve uygulanabilirlik sağlayan proje uygulamaya geçilmektedir.

Mimari Konsept Tasarım ve Proje

Mimari kavram tasarımı, bir fikri veya tarzı, yapılara uygun olarak tasarlamaktır. Mimari kavram tasarım nasıl yapılır? Sorusuna verilecek cevap, oldukça detaylıdır. Çünkü üzerinde düşünülmesi gereken bir süreçtir. Mimarim kavram tasarımı yapılırken, mekân için herhangi bir tema seçilerek bu temanın birkaç özellikleri kullanılmaktadır. Kısaca mimari kavram tasarımları, tasarım sürecinin başında araştırmalar ve analizlerle birlikte geliştirilen tasarım fikirleridir. Mimari kavram tasarımları, projelerin, başarılı ve kusursuz bir şekilde hayata geçirilmesi için proje disiplini ile birlikte titizlikle hazırlanmaktadır. Talep ve ihtiyaçlarınıza göre özel olarak hazırlanan mimari kavram tasarımı hizmeti ile mimari kavram tasarım proje taleplerinizi en iyi şekilde analiz ederek mimari yapıya en uygun renk, doku ve formlardaki analizlerini 3d görselleştirme hizmeti ile sizlere sunuyoruz. Mekânlarınızı yeni bir hava ve görünüm kazandırmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Posted in Mimari GörselleştirmeTags:
Write a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.