3D Mimari

Mimaride Kullanılan İç Tasarım Programları

Ekim 20, 2022

İç mekan tasarım sürecinde kullanılan iç tasarım programları mimari alanda en çok tercih edilen ve projenin detaylandırılmasına fırsat sunan bir görüntü oluşturur. Kaliteli ve profesyonel iç mimarlar proje tasarımlarını bu programlar aracılığı ile hazırlar ve sunar. Müşteri tarafından ön onay geldiği anda uygulama aşamasına geçilir. Süreçte yapılacak tasarımda müşteri odaklı olarak sürece yaklaşabilmek gerekir. Basit ya da profesyonel çizim önerileri ile sizlere ev içi belirli mekan ya da tüm evin projelendirmesini güven çerçevesinde sunuyor ve yaşam alanlarında daha kaliteli vakit geçirebilmenizi destekliyoruz.

Mimaride Kullanılan 7 Çizim ve Tasarım Programı

İçindekiler

Mimarların sıklıkla kullandığı 7 farklı iç mekan mimari çizim programı bulunuyor. Kullanılacak alana yönelik her bir program farklı bir yönden destek sunuyor. Mimari tasarımda faydalanılan programlar tasarım ve çizim programı olarak iki farklı gruba ayrılır. Mimaride sıklıkla kullanılan  iç tasarım programları şunlardır:

  • 3DS Max Tasarım
  • Sketchup Çizim
  • ArchiCAD Tasarım
  • AutoCAD Çizim
  • Cinema 4D Tasarım
  • Blender Tasarım
  • SolidWorks Tasarım

Pratik ve Kullanışlı Programlar

İç mimari tasarımda oluşturulan ve mekan içerisinde nesnelerin konumlandırılabilmesi detaylı bir şekilde çizilebilmesini destekleyecek olan program SolidWorks tasarım programıdır. Türkçe dil desteği ile projenin daha da detaylandırılması aşamasında ArchiCAD tasarım programı değerlendirilir. İlk kez bu alanda çözüm ve tasarım sürecine yönelik başlangıç yapacak olanlar için istenen yüksek performansı sunacak kullanışlı arayüze sahip olan Blender tasarım programı ve çizim programları arasında yerini alır.

Komplike Tasarımlara Etkin Çözümler

İnşaat ve mühendislik alanına yönelik firmaların tercih ettiği program AutoCAD çizim programıdır.  İç tasarım programları arasında ince işçilik, metrekare hesabına yönelik net çözümler sunar. Konsept çalışmalarında ve bayilik hizmetlerinde çizimde kaliteyi esas alan Cinema 4D tasarım programı tercih edilir. Çizim konusunda en kapsamlı program ise 3DS Max tasarım programıdır. Biraz daha karmaşık olsa da görsel olarak kaliteyi artırabilmek için tüm fonksiyonelliği sunar. 3 boyutlu tasarım modellerinde başarılı grafikleri ile ön plana çıkan çizim programı ise Sketchuptur. Hem tasarımın hazırlanması hem de sunumunda kolaylık sağlar.

 

 

Posted in İç Mimari Tasarım, Mimari TasarımlarTags:
Write a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hakkımızda//3D Proje Desteği//Apartman Dış Cephe// Avm iş merkezi Tasarımları//Banyo Tasarımları//Bungolav Tasarımları//