Petshop tasarımları

Açtığınız pet shop küçük veya büyük olabilir. Bazı koşullardan sonra bir evcil hayvan mağazası için konsept önerileri düşünebiliriz. Petshop tasarımları konsept, bir evcil hayvan mağazasında kategorilerin bölünmesiyle başlayabilir. Hayvan dostlarımızın birbirlerine karışmadan mutlu bir şekilde hayatlarına devam etmelerini sağladık. O zaman balıklar için yapılmış çeşitli akvaryum tasarımlarına bakmalı ve mağazanın boyutuna uyan bir tane satın almalısınız.

Müşterinin deniz havasını hissedeceği ve balıklardan etkileneceği huzurlu bir ortam yaratmak için çeşitli akvaryum dekorasyonları, temaları ve su renklendiricileri kullanılmalıdır. Evcil hayvan türlerine göre hazırlanabilir. Bu akvaryumların yanına yapılacak bir rafta balık veya kaplumbağalar için veya akvaryumda yaşayan evcil hayvanlarımız için çeşitli süs, yem ve temalar satışa sunulabilir.

PetShop tasarımları konusunda sadece müşterilerin değil, Hayvan dostlarımızın da rahatı ve konforu önemlidir.

petshop
petshop

Petshop tasarımları Nasıl Olmalı  ?

Dükkanın tavanı gökyüzü temalı, ışıklı olabilir.. Balıkların bulunduğu yer deniz konsepti ile, kuşların bulunduğu yer ise doğa konsepti ile donatılabilir. Kedi ve köpeklerin cam kavanozlarda değil, çevrelerine daha uygun yerlerde yaşamlarını sürdürmeleri bir önceliktir.

Daha sonra onlar için kafesler hazırlanabilir. Yaz ise ve pet shop’un bahçesi varsa, kedi ve köpekler için çitle çevrili yuva hem sağlık hem de görünüm ve konsept açısından pet shop’umuzu renklendirecektir.

Kısaca özetlemek gerekirse; Evcil hayvan dostlarımızın hayatına özen gösterilmeli, pet shop temiz ve çekici olmalıdır. Daha sonra damak zevkine uygun konsept tercih edilmelidir.

Örneğin balık bazlı bir petshop düzenleyeceksek konsept deniz olarak seçilmelidir. Petshop‘un tavanını göz önünde bulundurarak gökyüzünün görüntüsünü oluşturmak konseptleri tamamlayacak bir projedir.

petshoptasarimlari
petshoptasarimlari

Mağaza tasarımında bir markanın kurumsal kimlik tasarımı ile bütünleşmesi önemlidir. Petshop tasarımları mağaza, kurumsal kimliğiniz gibi sizi de yansıtmalıdır. Hedef kitlenizi çok iyi tanımanız gerekiyor. Hedef kitlenize ve sattığınız ürün grubuna göre bir iç tasarım yapılmalıdır.

Ürünlerin sunumu mağaza alanının büyüklüğünü ve mağazanın planını etkilediğinden her mağazada yapılan tasarımlar bu kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Kurumsal ve şubeleşmiş bir marka sabit ürünler ve moodboardlar oluştursa bile her mağaza planında tasarım farklılıkları ortaya çıkacaktır.

Vitrin tasarımının doğru kriterlerde olması için mağazanın bulunduğu yere ve genişliğine göre tasarlanmış olması önemlidir. Cadde veya AVM mağazası olması vitrin tasarımlarını da etkiliyor. Her markanın farklı bir dili ve ürünü vardır. Hiçbir Petshop tasarımları sabit öğelerden oluşamaz. Markanın hedef kitlesine bağlı olarak vitrin iç veya dış mekanlarda kullanılabilir.

Pazarlanan ürünler, mağaza dışı ve mağaza içi teşhirlerde herkesin kolayca görebileceği şekilde teşhir edilmelidir. Ürünleri sergilerken ürünlerin açıları, teşhir aydınlatması, sektöre göre oluşturulan kombinler markanıza uygun olarak tasarlanmalıdır. Mağaza tasarımında her faktör marka ve ürüne özel olmalıdır.

Pet shop ve hayvan kuaförlerinin dekorasyonu / renovasyonu için gerekli tüm işlemleri yapıyoruz.

  • Yıkama alanlarının oluşturulması
  • Kesim masalarının ve gerekli mekanizmaların oluşturulması
  • PVC zemin kaplamaları
  • Tüm sıhhi tesisat
  • Evcil hayvan dükkanları için yiyecek rafları
  • Ahşap teşhir rafları ve süslemeleri
  • Alçıpan dekor duvar kaplamaları

Bunun yanında duvardan kedi rafları ve sabit kedi basamakları da yapıyoruz. Fotoğraflarda örneklerini görebilirsiniz. Minik dostlarımız için gerekli tüm ekipmanları oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlk önce bir keşif yapıp evinizin ihtiyacı olan her şeyi kalem ve kurşun kalemle yazıyoruz. Ardından bu başlıkları fiyatlandırarak bütçenizi oluşturuyoruz. Daha sonra sözleşme ve anlaşma aşamalarını yapıp 3d proje yapıyoruz. Proje sonrasında uygulama çalışmalarına başlıyor ve evinizin ihtiyacı olan her şeyi doğru ve düzgün bir şekilde yapıyoruz.

Teslimat sırasında onayınızı alıp tüm işlemleri tamamlıyor ve sizinle birlikte son rötuşları yapıyoruz. Petshop dekorasyonu gibi diğer tüm tadilatlarımızda prosedür bu şekilde işliyor.

petshop tasarımları
petshop tasarımları

Petshop Mağaza İç Tasarımları

Mağazada iç mekan olduğu için mekanın en önemli kısmı olan showroom kısmı her açıdan çekici bir tasarıma sahip olmalıdır. Satılan ürünün veya verilen hizmetin kalitesine uygun bir mimari ortaya çıkarmayı amaçlayan bir tasarım kararıdır. İnsanları genellikle bu alana bakmaya iten şey, tasarım ve ilginç unsurların birleşimidir. Şık ve kaliteli malzemelerle ortaya çıkan etkili tasarımlar mağazada yer alabilir. Bir iç mimar desteği ile profesyonel mağaza anlayışını vitrinlere ve tüm mekana yansıtmak mümkündür.

Mimari Renderlarınız için bizimle iletişim kısmı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu