Peyzaj Tasarımları

Peyzaj tasarımları; İnsanların yaşadığı ortamın doğa ile iç içe olmasını ve insan yararına fiziksel çevrenin mutlu, güvenli, sağlıklı ve rahat olmasını istedik. Bölgesel ve kentsel kırsal ölçekte fiziksel planlamayı ayarlayarak kültürel ve doğal değerlerin korunmasını planlama dalı olarak da bilinmektedir.

Peyzaj tasarımları, kentsel yaşam merkezlerinde ve köylerde çevrenin korunmasına, çevresel faaliyetlerin ve canlılığın sürdürülmesine insani yapıların katkısıdır.

Peyzaj tasarımları hizmeti ve yapı ruhsat aşaması dışında kalan alanların yapısal çevrelerinin detaylı olarak planlanması, komşu bölgede kentsel ve kırsal alanların aydınlatılması veya aydınlatılması, standart mekansal alanların oluşturulması ve planlanması gibi ekolojik yapıların detaylı planlanması. enerji, güvenlik, doğal afetler, afetlere karşı estetik faktörler ve tasarımı peyzaj mimarları tarafından projelendirilmiştir.

peyzaj tasarimlari
peyzaj tasarimlari

Peyzaj mimarları, hükümet veya yerel girişimcilerle anlaşarak, evin birçok alanını ve noktasını düzenleyerek, yapısal tasarım ve bilgilendirmenin dengeleme hizmetlerini üstlenirler.

Bulunan alanlarda afet veya afetlere göre yeni alanların oluşturulmasını sağlar ve ülke ekonomisine sağlık, çevre ve sosyal açıdan olumlu etkiler sağlayan binaların ve çevre alanlarının uyumu ve korunmasına yönelik planlar yaparak bu doğrultuda hizmet verir. Süreklilik ve sürdürülebilirliklerine göre belirlenir. Peyzaj tasarımları hizmeti olarak kentsel yerleşim bölümlerini ve tüm kentsel alanları kapsayarak yenileme ve tasarım çalışmaları yapmaktır.

Temelde doğa ve teknolojileri harmanlayarak, yerel ve küresel ekosistemi entegre ederek yönetim stratejisine faydalı olması temel ilke olmalıdır. Peyzaj tasarım, bu koşullar ve kurallar dizisi ile en iyi Peyzaj tasarımları hizmetini sunarak şirketin işinde ne kadar iyi olduğunu göstermektedir.

Firmamız sulama ve peyzaj hizmetleri olarak firmamız Türkiye’nin her yerinde peyzaj mimarlığı ve peyzaj tasarım hizmetleri sunmaktadır.

Birçok alanda peyzaj tasarım ve sulama hizmetlerimizle birlikte doğa ile iç içe insanların birçok kaliteli hizmetten yararlanabileceği ortamlar sağladık ve sunmaya devam ediyoruz. Geçmişten gelen tecrübe ve bilgi birikimim sayesinde peyzaj tasarım ve mimari hizmetlerimizle birlikte birçok hizmetin titizlikle analiz edilmesi ve projelendirilmesi konusunda deneyimli ekibimizle hizmet vermiş ve sunmuş bulunmaktayız.

peyzaj tasarımları
peyzaj tasarımları

Peyzaj Hedefler Belirleyerek Başlayın

Açık alan kullanımını düşünün – dinlenme alanı, çocuklar için oyun alanı, arkadaşlarla barbekü alanı, çim veya belki de Zen alanı olan Japon tarzı bir bahçeye sahip olmak ister misiniz? Peyzajınızı planlamanıza yardımcı olacak tasarımcının uzmanlığı ile güzel bir bahçe mümkündür.

İşte Keşfetmeniz İçin Bazı Fikirler

Evinizin alanına göre peyzaj tasarımını mahremiyetin ana unsuru olarak düşünebilirsiniz. Yeşil bir duvarla çevrili eviniz yabancıların gözünden gizlenecek. Ön bahçe Peyzaj tasarımları, herkesin eve girmeden önce gördüğü ilk şeydir ve evinizin dışı kadar önemlidir.

Bu nedenle, evin mimari tarzına uygun dış cepheyi şekillendirmek önemlidir. Buraya bazı su özellikleri eklemek manzaranın güzelliğini arttırır. Palmiye ağaçları ile peyzaj tasarımı Dubai ve Orta Doğu’da iklim göz önüne alındığında çok popüler ve aslında her lüks villa için bir palmiye ağacı şart. Ancak, eklenecek daha fazla tasarım öğesi olabilir.

Peyzajınızda havuz yoksa alternatif olarak küçük çeşmeler de ekleyebilirsiniz.

Peyzaj Tasarımı Neden Önemlidir Ve Neden Tasarıma Zaman Ayırmalısınız?

Evler için Peyzaj tasarımları birçok nedenden dolayı önemlidir. Sadece evinizin erozyonunu önlemekle kalmaz, aynı zamanda çevredeki mikro iklim üzerinde de faydalı bir etkiye sahip olabilir. Evinizi dışarıdan güzel göstermenin yanı sıra mülkünüze değer katar. Tasarımcının biraz yaratıcılığı ile evinizin etrafında hayatınızı iyileştirecek ve her baktığınızda güzel görünecek özel bir vaha yaratabileceksiniz. Çarpıcı peyzaj tasarımı ve mimarisi ile dünyaca ünlü bahçelerden ilham alarak tasarımı başka bir boyuta taşıyın.

peyzaj mimari
peyzaj mimari

Peyzaj Tasarım Süreci

Peyzaj işlemi sırasında peyzaj yapılacak alanda doğal ve kültürel materyaller çıkarılarak çevredeki iklim, toprak ve hidrolik yapı ile bina ve benzeri yapılar detaylı olarak araştırılır. Peyzaj tasarımları nasıl yapılır çok geniş bir sorudur.

Peyzaj çalışmaları, uzun süreler boyunca gerçekleştiği için birçok işi kapsar. Peyzaj tasarımı yapılacak alanda arazi ile ilgili bilgiler alınır ve yapılacak tasarım hakkında kullanım planı, harita, rapor, hava fotoğrafları, istatistiki bilgiler, uzman görüşleri gibi detaylar toplanır. Ayrıca peyzaj tasarımının yapılacağı alanda fotoğraflar çekilmekte ve uygun bir çevre analizi yapabilmek için tüm detaylar özenle toplanmaktadır.

Peyzaj tasarım sürecinde çevre analizi tasarımın seyri açısından oldukça önemlidir.

Mimari Renderlarınız için bizimle iletişim kısmı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu