Restaurant Tasarımları

Restaurant Tasarımları konusunda Güzel, lezzetli bir yemeği nezih ve şık ortamlarda yemek her zaman için en doğal hakkımızdır. Bu sebeple gideceğimiz restaurantın tasarımı ilgi çekici olmalıdır.

Restaurant tasarımları o işletmenin sunduğu hizmet ile uyumlu olmak durumundadır. Şöyle ki eğer yabancı mutfak ürünlerine ağırlık veren bir işletmeyseniz, tasarımınızda o bölgenin havasını yansıtmalısınız.

Veya Güney Doğu Anadolu bölgesinden bir mutfağa ait ürünler sunuyorsanız, müşterileriniz o havayı yakalamak isteyecektir. Eğer farklı yemek türleri sunan bir iş yeri olarak hizmet verecekseniz, kullandığınız mekânı ona göre tasarlamalısınız.

İnsanlar farklı yemek türleri için farklı restaurant arayışındadır. Ayak üstü atıştırmalık bir şeyler yemek isteyenlerle, romantik bir akşam yemeği farklı arayışlara sebep olur.

Restaurant Tasarımlarında Öne Çıkan Detaylar

Doğal olarak gıda hizmeti sunan iş yerlerinde ilk olarak öne çıkan detay temizlik ve hijyen olmalıdır. Tasarım yapılırken bu alanlar öne çıkartılmalıdır. Uygun zemin ve mobilya seçimi kadar havalandırma ve aydınlatma da konseptinize uyumlu olmalıdır.

Özellikle mutfak kısmı ile restaurant kısmını belirgin hatlarla ayırmak hava sirkülasyonu açısından önemli. Sürekli yemek pişirilen bir yer olduğu için, koku detayı atlanılmamalıdır. Uygun havalandırma uygulamaları, restaurant tasarımları yapılırken öne çıkmalıdır.

Masa ve sandalye, koltuk seçimleri başlı başına bir uzmanlık alanıdır diyebiliriz. Çünkü bu tercihleriniz konseptinize uygun havayı yakalamalıdır. Sıradan bir fastfood restoranına konulacak ağır mobilya tarzı eşyalar abes bir görünüm sergiler.

Restaurant Tasarımlarında Kullanılması Gereken Mobilyalar

Mevcut restoranınızı yenilemek istiyorsunuz. Veya yeni bir restoran açmak için kolları sıvadınız diyelim. İlk yapmanız gereken tasarım konusunda deneyimli bir uzmandan görüş almak olmalıdır. İşte bu noktada firmamızın size her türlü desteği vereceğini unutmayın.

Restaurant tasarımları yaptırırken, gelin seçimlerinizi beraber yapalım. Sizin fark edemediğiniz birçok ayrıntı bizim gözümüzden kaçmayacaktır. Özellikle masa ve koltuk seçimlerinde uzmanlarımıza kulak vermelisiniz.

Romantik bir akşam yemeği yemek isteyenler için oluşturulmuş bir mekânda fastfood tarzı mobilyalar hiç şık durmayacaktır. Örtüsüz masalar ve uyumsuz servis ekipmanları itici gelecek unsurlardır. Unutulmaması gereken detay, yemeğinizin lezzeti kadar ortamın da güzel olması gerektiğidir.

Restaurant Tasarımları Yapılırken Tercih Edilecek Aydınlatma Nasıl Olmalıdır?

En önemli noktalardan birisi de aydınlatma detaylarıdır. Yeterli aydınlığı sağlamak, aşırıya kaçmamak önemli noktalardır. Konseptinize uygun duvar aplikleri ve tavan için led bantlar düşünülmelidir.

Eğer büyük ve lüks bir mekân hayal ediyorsanız, ihtişamlı bir avize tam size göre bir tercih olacaktır. Restaurant tasarımları özen isteyen konulardır. Bu yüzden uzman firmalar tarafından icra edilmelidir.

Kullanılan bütün eşyalar, hatta duvardaki dekoratif malzemeler bile birbiriyle uyumlu olmak zorundadır. Ayrıca unutmayın ki bütün bu seçimler verdiğiniz hizmet alanına yakışan materyallerden seçilmelidir.

Bu yüzden duvarlarda hafif ışıkla aydınlatılmış gastronomik desenli tablolar yer alabilir. Eğer müzik eşliğinde yemek fırsatı sunuyorsanız, düşük voltajlı zemin aydınlatmaları da şık duracaktır.

Restaurant tasarımlarında Yerleşim Planının Önemi

Kullandığınız alanın büyüklüğüne uygun bir oturma planı yapılmalıdır. Bu durum, önce proje üzerinde taslak olarak çıkartılıp ardından uygulamasına geçilmesi gereken bir konudur. Konusunda uzman olan firmamız uygulama öncesi, dilerseniz üç boyutlu olarak tasarım planlarını çıkartmaktadır.

Masaların yerleşimi, restaurant tasarımları yapılırken özenle seçilip tespit edilmelidir. Yemek yerken insanların birbirlerini rahatsız edebileceği düşünülmelidir. Ayrıca sohbet ortamlarında farklı masaların etkileşimine de özen gösterilmelidir.

Bir başka konu başlığı da restaurant personelinin hareket alanlarının düzenlenmesidir. Sürekli olarak masalar arasında hareket eden personel, müşterileri rahatsız etmeden dolaşabilmelidir. Bu sebeple her oturum alanı arasına uygun mesafeler ayırmak gerekir. Çok masa çok müşteri anlamına gelmez.

Restaurant Tasarımları Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şık ve kullanışlı bir restaurant tasarımı için iyi bir planlama şarttır. Bu da uzman kişilerce yapılacak bir işlemdir. Firmamız bu konuda sizlerin ihtiyaç duyacağı her türlü desteği sunacaktır.

Temizlik ve düzenin öne çıktığı bu sektörde zemin kaplamalarından tutun sandalye seçimine kadar hepsi önemlidir. Profesyonel bir yaklaşım zorunludur. Temizlenmesi kolay ve temiz olduğunu yansıtan bir zemin kaplaması her zaman ilgi çekici olmaktadır.

Ayrıca unutmayınız ki tasarlayacağınız restaurant, verdiği hizmete uygun oluşturulmalıdır. Restaurant tasarımları, fastfoodlar için farklı, ocak başı kebap restoranı için farklı konseptleri yansıtacak şekilde olmalıdır.

Restaurant Tasarımları konusunda bizimle iletişim kurabilir ve Galeri sayfamızdan tasarımlarımıza bakabilirsiniz.Yıllar süren 3D eğitim ve Tasarım sürecinde almış olduğumuz eğitimleri size bu tür hizmetleri vererek çalışmalarınızı en üst kaliteye çeviriyoruz.

Başa dön tuşu