Yatak Odası Tasarımları

Yatak odası, bir evin en özel alanıdır.Yatak Odası Tasarımları Kişinin yorgunluğunu atabileceği bu özel mekan, konfor ve görselliği bir araya getirmelidir. Bu nedenle yatak odası en iyi şekilde dekore edilmelidir.

en iyi yatak odası
en iyi yatak odası

Peki yatak odası nasıl dekore edilir?

Yatak Odası tasarımları Nasıl Dekore Edilir?

Yatak odası tasarımları söz konusu olduğunda kişisel zevkler ön planda tutulmalıdır. Ayrıca uyumlu bir görüntü oluşturulmalıdır. Öyle ki, zevkli seçimlere eşlik eden uyumlu parçalar son derece lüks bir görüntü oluşturabiliyor.

  1. Bir Dekorasyon Tarzı Benimseyin

Yatak odası tasarımları oluştururken öncelikle bir dekorasyon stili benimsemeniz gerekir. Bu tarz klasik, modern, avangard veya herhangi bir tarz olabilir. Hatta evin genel dekorasyonundan farklı bir tarz anlayışı ile hareket edebilirsiniz. Burada önemli olan odadaki uyum ve şıklık olacaktır. Örneğin klasik bir Yatak odası tasarımları için oymalı ahşap yatak odası takımı tercih edebilirsiniz.

Öte yandan daha modern bir tarz yaratabileceğiniz metal detaylara sahip yatak odası takımı ile arzu ettiğiniz ortamı yaratabilirsiniz.

  1. Lüks Detaylardan Yararlanın

Lüks detaylara sahip yatak odaları kendinizi çok özel hissettirecek. Böylece ruh halinizi de olumlu yönde etkileyecektir.

Yatak odası tasarımları
Yatak odası tasarımları
  1. Yatak Odası Tasarımları Odanın Büyüklüğüne Göre Hareket Edin

Oda büyüklüğü, yatak odası dekorasyonu oluştururken dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir. Küçük bir yatak odanız varsa, minimal mobilya seçmelisiniz. Öte yandan geniş bir yatak odanız varsa daha büyük mobilyalardan faydalanabilirsiniz. Aslında odanın büyüklüğüne göre seçilmeyen mobilyalar yatak odasında hoş olmayan bir görüntüye neden olacaktır. Bu nedenle yatak odası tasarımları yaparken odanızın büyüklüğünü dikkate alacak bir dekorasyon anlayışı ile hareket etmenizi öneririz.

  1. Renkleri Uyumlu Kullanın

Şık bir yatak odası tasarımları için renkleri uyumlu kullanmaya özen göstermelisiniz.  Bu noktada renk paletinden yardım alabilirsiniz. Örneğin 3 yakın tonu bir arada kullanabilirsiniz. Ancak sıcak ve soğuk tonları karıştırmamanızı öneririz. Yatak odası için uygun bir renk paleti seçerken uykuya dalmanızı kolaylaştıracak renkleri tercih edebilirsiniz. Örneğin rahatlatıcı özelliği ile mavi renginden veya sakinleştirici etkisi ile bej renginden faydalanabilirsiniz.

  1. Aynalardan Yardım Alın

Aynalar, yatak odanıza derinlik katan en önemli aksesuarlardan biridir. Bunun için aynayı direkt güneş ışığı alan bir alana yerleştirebilirsiniz. Ayna için yeterli alanınız yoksa aynalı dolap modeli tercih edebilirsiniz.

  1. Yatak Odası Tasarımları Dekoratif Objelerden Yararlanın

Yatak odanızda kullanacağınız dekoratif objeler ile dilediğiniz tarza uygun bir görüntü oluşturabilirsiniz. Hatta çok fazla dekoratif objeye ihtiyaç duymadan birkaç parça ile istediğiniz stili oluşturabilirsiniz.

Size huzur veren parçalardan yana objeyi tercih edebilirsiniz. Örneğin sizin için manevi değeri olan bir parça seçebilirsiniz. Böylece sevdiğiniz şeylere bakarak huzur bulabilir, rahat dinlenebilir ve çok daha kolay uykuya dalabilirsiniz.

Ayrıca yatak odası tasarımları temasına uygun parçalar seçmenizi öneririz. Tarzına uygun seçimler yatak odasında sadece bir bütünlük oluşturmayacak, estetik açıdan da dikkat çekecektir. Bu noktada modern bir yatak odası dekorasyonu oluşturmak için metalik bir çerçeve veya şık bir metal vazo kullanabilirsiniz.

  1. İşlevsel Parçaları Seçin

Yatak odası tasarımları oluştururken şık mobilyaların yanı sıra fonksiyonel olarak tasarlanmış parçalardan da faydalanabilirsiniz. Özellikle baza ve dresuar modelleri ile şık ve kullanışlı bir ortam oluşturabilirsiniz. Ayrıca sürgülü dolaplar da bu konuda oldukça yardımcı olacaktır. Fonksiyonel tasarımları ile aradığınız kullanım kolaylığını sunan sürgülü gardırop modelleri, şık bir yatak odası dekorasyonu oluşturmanıza da katkı sağlayacaktır.

yatak odasi tasarimlari
yatak odasi tasarimlari
  1. Bir Odak Noktası Belirleyin

Yatak odanızda öne çıkacak bir odak noktası belirleyebilirsiniz. Odak noktası sayesinde beğeneceğiniz alanlar çok daha görünür hale gelir. Bu şekilde, belirli bir bölüme kolayca dikkat çekebilirsiniz.
Yatak odasında bir odak noktası oluşturmak için başlığı kullanabilirsiniz. Bunun için şık bir başlık ile lüks bir yatak alabilirsiniz. Ayrıca başlığın üzerine bir tablo yerleştirerek çarpıcı etkiyi artırabilirsiniz.

  1. Işıklardan Yararlanın

Doğru aydınlatma ürünleri ile yatak odanızı lüks ve konforlu hale getirebilirsiniz. Bu anlamda şık zemin lambası modelleri ile lüks bir tarz yaratabilirsiniz. Ancak göz yapısını yormayan sıcak sarı tonlarındaki ampulleri tercih etmelisiniz.

Böylece rahatça dinlenebilirsiniz. Lambader modellerinin yanı sıra abajurlar da aydınlatma için önemli ürünler arasındadır.

Hatta aydınlatma söz konusu olduğunda şerit led aydınlatma sistemi veya birkaç mum ile çok huzurlu ve romantik bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Mimari Renderlarınız için bizimle iletişim kısmı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu