3D Mimari

3D Tasarımların bize Faydaları

Haziran 24, 2021

3D Tasarımlar hayali kurulan hemen her materyalin gerçeğe dönüşmesine yardımcı oluyor. Bu üç boyutlu tasarımlar ile istediğiniz bir tasarımı ya da daha önce yapmayı planladığınız bir animasyon kahramanının şeklini oluşturabilirsiniz. İhtiyacınız dahilinde tasarıma gerek kalmadan benzer modelini ya da doğrudan istediğiniz modeli satın alabileceğimiz şekilde satışları mevcuttur.

Yani aklınızdaki bir model ya da bir sürpriz yapmak amacıyla edinmek istediğiniz oyuncağı hızlı bir şekilde 3D tasarım yapabilirsiniz. 3D tasarımlar aksesuarlar oyuncaklar eğitim modelleri ve setleri hobi amacıyla yapılan 3D tasarımlar robotik ve kodlama modelleri, mutfak eşyaları, biblolar ve Oyuncaklar gibi birçok farklı çeşitte kullanılmaktadır. 3D tasarım hazır modelleri ücretli ve ücretsiz olarak çeşitli sitelerde yayınlanmaktadır.

Üç boyutlu baskı tasarımı hakkında hizmet veren profesyonel ekipler ile istediğimiz hemen her proje hakkında bilgi sahibi olarak üretimini gerçekleştirebilirsiniz. 3D tasarımlar başta Otomotiv inşaat sektörü endüstriyel yapılar kalıpçılık yedek parça imalatı gibi sektörlerde istenilen üç boyutlu tasarımlar yazıcılarda stl forması yardımıyla numune gönderme şeklinde yapılabilmektedir.

mimari tasarim
3D Tasarımların Kullanım Alanları

Ülkemiz 3d Tasarımların aktif olarak kullanmaya başlayan ülkelerden biridir. Birçok sektör 3D tasarımlardan faydalanmaktadır. Dijital çağda özellikle animasyon ve sinema sektöründe oldukça popülerdir. İyi bir 3D tasarımı yazılımcıları hemen her bütçeye uygun olarak bulunabilir. 3D Tasarımların, fiyatları yapılacak işin ebadına, süresine, özelliklerine göre farklılık gösterebilir.

3D Yazıcı hammaddesi filament adı verilen malzemedir. PLA ve Akrilonitril Bütadiyen Stiren (ABS) en çok kullanılan filament çeşitleridir. PLA adı verilen bu madde şeker kamışı, mısır nişastası gibi organik ürünlerden elde edilen özel bir plastiktir. Diğer adı da yeşil plastiktir.

ABS plastik ise darbeye dayanıklı ve elektriksel özellikleri barındıran hammaddesi petrol olan bir plastik türüdür. Ayrıca uzama katsayısında düşme meydana gelir. Atık olarak kullanıldığı sırada ise geri dönüşüme atılması gerekir, zira doğaya zarar veren bir materyaldir. ABS ,Akrilonitril, Stiren – 1,3-Bütadiyen monomerlerinden elde edilen, opak bir termoplastik polimer türünde bir materyalidir.

3D Tasarımlar ve 3d mimari günümüzde hemen her yerde kullanılabilir ve sürekli olarak kullanım alanları genişlemektedir.

Posted in Mimari GörselleştirmeTags:
Write a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.