Apartman Dış Cephe

Modern apartman dış cephe, ortak bir amaç göz önünde bulundurularak inşa edilmiştir. Tasarım, insanların mekanla ilişkilendirdiği bir his yaratmada güçlü bir rol oynar, bu yüzden dairenin dışını doğru yapmak kesinlikle çok önemlidir. Renk, doku ve diğer detaylar apartmanın ambiyansını ve dolayısıyla çekeceği sakinlerin türünü ve çevresinde büyüyecek topluluk duygusunu doğrudan etkileyecektir.

apartman dis cephe tasarimlari
apartman dis cephe tasarimlari

Tasarımcıların çekici bir apartman kompleksinin nasıl görünebileceği konusunda farklı fikirleri olsa da, çoğu kişi dış mekanların daha uzun süre dayanacak ve daha az bakım gerektiren modern malzemelerle yapılması gerektiği konusunda hemfikirdir.

Dış kısım ne kadar güçlü ve dayanıklı olursa, dış tasarımın orijinal güzelliği o kadar uzun sürecek.Ayrıca apartman dış cephe tasarımları için 3d eğitim setleri sitemizden eğitim de alabilirsiniz.

Modern apartman dış cephe kaplama malzemeleri, çarpıcı apartman dış cepheleri oluşturmak için kullanılabilecek benzersiz doku ve şekillerin yanı sıra, geniş bir yelpazede cesur ve klasik renklerde, günümüzün apartman dış tasarımı beklentilerini karşılamak için tasarlanmıştır.

Apartman Dış Cephe Nasıl Boyanır?

Dairenin dışı boyanır ve dış cephede bakımları özel kesimler için özel araçta yapılır ve nokta birlikte netleştirilir.

Kat mülkiyeti, “ana konutun ısıtıcıları, mimarın iyiliğini ve dayanıklılığını arttırmayı amaçlamaktadır”. Kat maliklerinden biri diğer kat maliklerinin onayını almadıkça dairenin ortak alanlarında “inşaat, onarım, bakım veya dış badanalama” yapılamaz.

Cephe, bir binanın dışa bakan ön, arka ve yan yüzleri olarak tanımlanır.

Bina cephe tasarımları, binanın cephelerine uygulanan tüm mimari süreçleri kapsar. Genellikle binanın ön cephesine uygulanan cephe tasarımları günümüzde binanın tüm yüzlerine de uygulanmaktadır.

Bina dış tasarımı, mimaride en temel ve kritik unsur olarak kabul edilir. Yapının cephe tasarımı, bina kullanıcısının binada göreceği ilk detaydır, bu yüzden binaya kimlik kazandırır.

Cephe tasarımı, binanın dış cephesine uygulanan tüm dekoratif işlemleri içerir.

Apartman Dış Cephe Tasarımları

Dış tasarımlar oluşturma fikri, sizi kendi benzersiz dış cephenizi yaratmaya zorlamak için ilham almanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Dekoratif iç veya bina dış tasarımları dış cephe kaplama panelleri, Eps strafor söve malzemelerinden üretildiğinden, aynı zamanda yüksek mantolama özelliklerine sahiptir.

  1. Dinamik Renk Ve Doku

Cesur bir renkten daha ilgi çekici çok az şey vardır. Renk, duyular üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir ve kırmızı, tutkulu, güçlü ve insanları ileriye taşıyan bir şey olarak görülür. Bu ticari bina, bu rengi iyi bir şekilde kullanıyor ve merkez kuleyi koyu kırmızı mimari panellerle süslemeyi hedefliyor.

Düz yalıtım panelleri, her iki taraftaki panellerin oluklu görünümüyle kontrast oluşturarak, merkezdeki renge daha fazla ilgi katıyor ve bu binayı herhangi bir rekabetten farklılaştırıyor.

  1. Karışık Malzemeler

Bu binanın rengi ve türü daha ince ama daha az canlı değil. Bu durumda, doğal taşların mimari paneller ve deniz cephesi kaplamaları ile koordineli bir şekilde harmanlanması, tasarıma çok fazla derinlik katıyor.

Binanın köşe kısmındaki mimari panolar, pencereye uyacak şekilde boyutlandırılmıştır, böylece bölümde aynı deseni takip eder. Dolgu, diğer taraftaki hem pürüzsüz paneller hem de doğal kaya ile kusursuz bir kontrast oluşturarak her ikisinin de dokusunu ve rengini oynuyor.

  1. Tasarım Açısı

Bina cephesinde farklı malzeme ve tasarımları harmanlayarak aynı anda birkaç farklı mimari stili akla getiriyor. Ahşap kirişler çelik kirişlere ilgi duyar, ancak alt yarıdaki doğal taşla iyi uyum sağlayan hoş bir rustik bitişe sahiptir.

Yatay vatka kaplamanın rengi hem ahşap boyası hem de doğal taş ile güzel bir uyum içindedir ve doğayla uyumlu görünen bir tasarım yaratır. Kirişlerin açıları ve yukarıdaki pencere, bir bütün olarak binaya büyük bir boyut katıyor ve gerçekte olduğundan daha fazla yer kaplıyor.

  1. Pürüzsüz, Şık Tasarım

Binanıza biraz karakter ve kişilik eklemek, onu birçok dekoratif unsurla dekore etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bu zarif bina, çok temiz çizgileri ve çok az sayıda çarpıcı ve dekorasyon tipinde güçlüdür.

  1. Tamamen Rustik Tasarım

Her binanın çağdaş, canlı veya kişiliksiz görünmesi gerekmez. Bazı binalar gerçekten erişilebilir olduklarında ve çevreleriyle uyum içinde olduklarında daha iyi görünürler. Bu rustik bina tasarımı, kapının dışını tamamlamak için boyalı, sıcak, ahşap görünümlü bir vatka astarı ile soyulmuş kütük direğine sahiptir. Yeşil kaldırım ve nehir kayalıkları, bu binanın gerektirdiği doğal tasarımı tamamlayarak, herhangi bir rahatlama alanı için mükemmel bir uyum sağlıyor. Bu bina sonsuz derecede cana yakın ve misafirperver, insanları doğrudan ön kapılarına çekiyor.

Mimari Renderlarınız için bizimle iletişim kısmı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu