Bungalov Tasarımları

Bungalov tasarımları ahşap bungalov evler, verandalı az katlı evlerdir. Bungalov evler, günlük hayatın karmaşasından kurtulmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir evdir. Dağlar, ormanlar ve sahil şeridi boyunca elverişli bir konuma sahip olan ahşap bungalov evler hemen hemen her zevke hitap etmekte ve kuruldukları bölgeye kolay adapte olmaları ile tanınmaktadır.

Bungalovlar farklı mimari tasarım öğelerini yüksek bir cazibe oranıyla sunar. Kompakt olan boyları sebebiyle havalandırma ve ısıtma için daha az miktarda enerji tüketilir ve bungalovları daha uygun maliyetli hale getirir.

bungalov tasarimlari

Doğa ile Baş Başa Kalabileceğiniz Bir Tasarım Olan Bungalov Evler

Çoğumuz şehirden uzak, doğayla iç içe olabileceğimiz bir yerde yaşamanın hayalini kurarız. Ne yazık ki bu hayali günlük hayatta gerçekleştirmek mümkün değil. Bu yüzden bungalov tasarımları tatil zamanlarında hepimiz huzuru bulmak için kendimizi doğaya atıyoruz. Özellikle evlerimize kapandığımız bu dönemde doğanın bizim için önemi daha da arttı.

İlham Verici Bungalov Ev Tasarımları

Hindistan’da gezginler için tasarlanmaya başlanan bungalov evler daha sonra tüm dünyaya yayılmış ve son dönemin en trend ev tasarımlarından biri haline gelmiştir.

Minimalist yaşam tarzının güzel bir örneği olan bu evler yapım açısından kolay ve işlevseldir. Ağırlıklı olarak ahşap malzemelerin kullanıldığı bu evlerde sıcak bir ortam sağlanmaktadır.

Genellikle üçgen ve tek katlı olarak tasarlanmıştır. Bir buçuk katlı olanları da mevcuttur. Bu tür tasarımlarda alt kat mutfak ve oturma alanı, üst kat ise yatak odaları olarak kullanılmaktadır. Yerden genellikle küçük bir merdiven kullanılarak tasarruf edilir.

Doğayı tam anlamıyla hissetmek için genellikle yüksek pencereler ve geniş açıklıklar kullanılır. Tavanda bir cam açıklık oluşturularak gece gökyüzünün güzelliği izlenebilir.

Girişte oturma alanı oluşturarak manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Sabah kuş sesleri ile uyanarak güne harika bir motivasyonla başlayabilirsiniz.

Bungalov evler de büyük şehirlerde yapamadığımız o derin nefesi hissetmemizi sağlıyor. Ülkemizde özellikle Karadeniz yaylalarında bungalov evlere talep yaz kış fark etmeksizin oldukça fazladır. Yazın yeşillikler içinde, kışın kar altında harika manzaralar görebilirsiniz.

Bungalov İç Tasarım Trendleri

Yapılan araştırmalara göre ahşap insan sağlığına uygun bir malzemedir. Ortama hava girmesini sağlayan bu malzeme, daha temiz nefes alma alanları oluşturur. Bungalov tasarımları Bungalov evlerde içte ahşabın yanı sıra dış cephede ahşabın kullanıldığı dekorasyonun güzel örnekleri ortaya çıkıyor.

Bungalov evler doğaya uyum sağlayabilen ve tasarruf açısından oldukça uygun fiyatlar sunan bir tasarımdır. Evler her bütçeye göre yapılabilir. Ayrıca kullanılan malzemelerin kalitesine bağlı olarak uzun yıllar zorlu koşullara dayanabilmektedir. İç mekanda ahşap ve siyah kullanarak kasvetli bir ortam yaratabilir ya da beyaz efektli daha İskandinav tarzında bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Yaz aylarında geniş cam açıklıklardan gün ışığını içeri alarak güne daha enerjik başlayabilirsiniz. Bungalovların konforunu ve sıcaklığını tattıktan sonra tekrar buraya gelmek isteyeceğinizden emin olun…

bungalov tasarımları

Bungalov Ev Modelleri

Üçgen bungalov ev modelleri son yılların en popüler mekanları. Dağlarda, ormanlarda ve sahillerde rahatlıkla konumlandırılabilmesi, alternatif tatil fırsatları ve tatil yeri arayanların ilk tercihi olmasını sağlıyor. Üçgen yapıları ile ahşabın tüm doğallığını, estetiğini ve kalitesini gözler önüne seren bungalov evler, aydınlık ve havadar iç hacimleriyle dikkat çekiyor.

Ahşap bungalov ev modelleri, ailenin güzel vakit geçirebileceği adeta masalsı bir ortam sunuyor. Tamamen birinci sınıf malzemeler kullanarak inşa ettiğimiz farklı ölçülerdeki doğaya uygun ahşap evler konseptleri ile ön planda olup, herkesin zevkine hitap eden tasarımları, renkleri ve fonksiyonellikleri ile göz doldurmaktadır.

Ahşap Ev Yapımının Püf Noktaları

Bungalov yapımında kullanılan ağaçların kalitesi, çeşitli ağaç türlerinden üretilen ahşap bungalovlarda dikkat ettiğimiz en önemli özelliklerden biridir. Olgunlaşmamış genç ağaçlardan yapılan bungalovlar, ilerleyen yıllarda anormal şekilde dayanıklılıklarını kaybedebilir ve çökebilir. Yaşlı ağaçların gövde yapısı gelişme aşamasını tamamladığı için uzun yıllar kullanıma uygundur. Bu nedenle firmamız Davraz Ahşap, ahşap bungalov evlerin yapımında kullanılan ağaçları olgun ve kaliteli ağaç türlerinin bulunduğu ülkelerden ithal etmektedir.

Üçgen bungalov tasarımları iç ve dış işleri hava şartları dikkate alınarak yapılmıştır. Ancak ısı yalıtımları tam yapıldığında yüksek düzeyde konfor sağlar. Davraz Ahsap uzmanları bungalov yapılarının tüm teknik detay çalışmalarını ve analizlerini müşterilerine sunmaktadır.

Mimari Renderlarınız için bizimle iletişim kısmı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu