Güzellik Salonu Tasarımları

Güzellik Salonu Tasarımları , günümüzde özellikle bayanların en çok uğrak yerlerinden olan güzellik salonlarının adına yakışır düzeyde olması gerekir.

Güzellik salonu tasarımları, bu sebeple son derece önemlidir. Peki, bir güzellik salonu tasarımı yapılırken nelere dikkat edilmeli? Hangi detaylara özen gösterilmelidir? Bu konu tamamen uzman kişi veya firmalar tarafından yapılması gereken işler sınıfındadır.

Firma olarak her iş dalı için tasarım fikirlerimiz ilgi çekmektedir. Güzellik salonları ile de ilgili çalışmalarımız ve referanslarımız mevcuttur. Kullanılacak mobilyalardan tutun yerleşim düzenine kadar her alanda kusursuz dizayn ve dekorasyon için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Güzellik Salonları Tasarımında Dikkat Edilecek Hususlar

İnsanların güzel görünmek veya kişisel bakımlarını yaptırmak amacıyla uğradıkları güzellik salonları genellikle geniş mekanlar olmalıdır. Tabi bu sizin sahip olduğunuz imkanlara göre değişiklik gösterebilir. Ancak, birçok faaliyetin sürdürüldüğü bu mekanların büyük olması esastır.

Sahip olduğunuz salonun büyük veya küçük olması sizin için sorun olmasın. Tasarım konusunda uzman olan firmamız her alan için uygun bir dizayn oluşturacaktır. Güzellik salonu tasarımları için seçilecek eşya ve renklerin önemli olduğu unutulmamalı.

Bu salonlara gelen kişilerin ilk izlenimleri ile hangi amaçla geldikleri birbiriyle örtüşmelidir. Bunu sağlamakta bizim işimizdir. Başvurmanız durumunda teknik ekibimiz, gerekli işlemlere hemen başlayacaktır.

Güzellik Salonlarının Farklı Bölümleri Farklı Tasarlanmalıdır.

Özellikle bayanların sıklıkla tercih ettiği güzellik salonları farklı alanlarda hizmet vermektedir. Bünyesinde saç kesiminden tırnak bakımına kadar birçok hizmet sunulmakta olan güzellik salonları vardır.

Doğal olarak bu işlemler için farklı bölümler oluşturulmalı ve bu bölümler farklı tasarlanmalıdır. Bunun için güzellik salonu tasarımları her alana uygun profesyonelce uygulanmalıdır. Firma olarak gerekli deneyim ve teknik donanımımız sayesinde sizi memnun edecek çözümlerle yanınızdayız.

Güzellik salonlarında tasarım yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli başlıklardan birisi, giriş bölümüdür. Müşteri karşılama ve kabul bölümü olarak kullanılacak olan bu lobilerin tasarımı oldukça önemlidir. Çünkü ilk izlenimlerin değişmesi oldukça zor olmaktadır.

Güzellik Salonlarında Duvar ve Zemin Detayları

Bu alanda hizmet sunan iş yerlerinde görünümün dışında hijyen ve sağlık da ön plana çıkan ayrıntılardır.

Genellikle insanların büyük bölümü görünümle beraber, ortamın temizlik ve hijyenine dikkat ederler.

Bir çeşit sağlık hizmeti olarak da düşündüğünüz zaman bu salonların güvenilir olması esastır. Peki bu konuda nelere dikkat edilmelidir? Güzellik salonu tasarımları yapılırken zeminler açık renkli ve kolay temizlenebilir malzemelerle dizayn edilmelidir.

Bu şekilde yapılan uygulamalar ile müşteriler her an ortamın temizliğini hissedecektir. Zemin kaplaması yapılırken açık renkli seramik ya da cilalı granit kullanımı önerilmektedir. Temizliği kolay olduğu için bu tür ürün kullanımı uygun olacaktır. Ayrıca şık bir görünüm sunduğu da gerçektir.

Güzellik Salonlarında Havalandırmanın Önemi

Aynı anda birçok kişinin bir arada bulunacağı göz önüne alındığında bu tarz mekanlarda havalandırma önemlidir. Farklı aletlerin çalıştığı, farklı işlemlerin yapıldığı güzellik salonlarında hijyenik ortam mutlaka sağlanmalıdır. Güzellik salonu tasarımları yapılırken uygun noktalara uygun havalandırma ekipmanları konulmalıdır.

Aradığınız her türlü tasarımı size sunan firmamız, uygulama öncesi gerekli havalandırma ekipmanlarını da hesaplamaktadır. Ufak gibi görünse de oldukça önemli olan bu ayrıntı sizin gözünüzden kaçsa da bizim tarafımızdan unutulmaz.

Saç kesimi ve bakımı yapılan güzellik merkezleri farklı işlemlerle de müşterilerine hitap etmektedir. Kullanılan malzemelerin; saç boyası, aseton, ısıtıcılar gibi ürünlerin farklı kokuları bulunur. Bu kokular aynı anda ortama karıştığında aşırı rahatsızlık vermektedir.

İşte iyi bir havalandırma ve bölümlerin ayrılması sayesinde bu olumsuz durumdan kurtulursunuz.

3d tasarımlar konusunda ister güzellik salonu veya istediğiniz tüm alanların tasarımları için bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Güzellik Salonlarında Mobilya Tercihleri Nasıl Olmalıdır?

Saç bakımından tutun cilt bakımına kadar yapılan birçok işlem uzun zaman alabilir. Bu yüzden güzellik merkezlerinde bulunan müşterilerinizin rahatlığını ön plana çıkartmalısınız. Kullanacağınız eşyalar hem şık hem rahat olmalıdır. Standart olarak kullanılan kuaför koltuklarından, bekleme salonundaki oturma gruplarına kadar iyi bir seçim yapmalısınız.

Bu konuda da size tam desteğini sunan firmamız, her bölüm için farklı yaklaşımlarıyla önerilerde bulunmaktadır. Ayrıca bu faaliyet alanında hizmet veren iş yerlerinin aydınlatması da çok önemlidir. Parlak olmayan ancak gerekli aydınlığı sağlayan ışıklandırmalar öne çıkartılmalıdır.

Sizin aklınıza gelmeyen birçok farklı ayrıntı bizim tecrübelerimiz içerisinde yer almaktadır. Bu yüzden güzellik salonu tasarımları için lütfen uzman firmalarla iletişime geçin

Başa dön tuşu