3D Mimari

İç Mekan Villa Tasarımı

Ekim 20, 2022

Villa tasarımında klasik ya da retro parçaların bir araya gelişi bulunulan ortamda ferahlığı ve dengeyi sağlar. Hayalinizdeki klasik villayı oluşturabilmek için daha çok ahşap mobilyalar ve antika eşyalara yönelmek tarzın bir parçası haline gelecektir. Tamamen birbirleriyle uyumlu parçalar bulunulan ortamda istenen klasik tarzı oluşturmayı da destekler. Ortaklaşa görüşmeler neticesinde en doğru ve kullanışlı  iç mekan villa tasarımı sürecini sizlere sunuyoruz.

İç Mekanda Özgünlük

İçindekiler

İç mekan villa tasarımı sürecinde ahşap mobilyalar, duvar içine gömülü dolap ya da ahşap TV ünitesi ile desteklenmiş antika eşyalar ya da ahşap biblolar köşe alanlarda kombinlenebilir. Klasik tarzı ön plana çıkaracak mobilyalarda daha çok kaliteli kumaşlar çizgili desenler ve çiçekli kumaşlar tercih edilebilir. Koltuklar ve perdeler birbirleriyle uyumlu olmalı. İpek ya da kadife kumaş tercih edilebilir. Renk olarak genellikle vişne çürüğüne yakın ya da sonbahar renkleri kullanılabilir.

Klasik Parçaların Uyumu

Klasik tarzın vazgeçilmezi ve villa içerisindeki uyumu destekleyecek aksesuar ürünlerinde varaklı ayna modelleri, gümüş ve dekoratif aksesuar ürünler, tamamen işlenmiş ve süslü cam vazolar ve vintage heykel ya da posterler mekanın havasını bir anda değiştirecek. Klasik çizginin dışında daha çok retro ve modernin birleştiği bir stile sahipseniz bunu villa içerisindeki tasarıma yansıtabilmekte oldukça kolaydır. Burada en önemli ipucu parlak renklere odaklanmaktır. Eşya ve aksesuarlar tamamen canlı, ilgi çekici ve parlak tonlarda tercih edilmelidir. Eski zamanının izlerini taşıyan mobilyalar istenen kaliteyi yansıtabilmeyi de sağlar.

Retro Villa Tasarımı

Retro modern iç mekan villa tasarımı aşamasında kullanılan kilimin, mobilya örtüsünün ya da kırlentin birbiriyle uyumlu olması gerekir. Tercih edilen tonlar ise daha çok yeşil ve maviye doğru çalan tüm renkler ile turuncu ve kiremit tonlarıdır. Bu renkleri kullanarak kilim, koltuk örtüsü ya da kırlent kılıfında farklılık sağlanırken evin diğer kalan parçaları daha çok ahşap görünümünde ve eskitilmiş tarzda kullanılabilir. Buna örnek olarak yemek masası ahşap tonlarda tercih edilebilir. Antika eşyalar retro modern villa tasarımında muhakkak ve yer alması gereken aksesuar bölümleri arasında bulunur. Firmamız özgün yaklaşımı ile bu alanda size en doğru tasarımı sunuyor.

Posted in İç Mimari Tasarım, Mimari GörselleştirmeTags:
Write a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hakkımızda//3D Proje Desteği//Apartman Dış Cephe// Avm iş merkezi Tasarımları//Banyo Tasarımları//Bungolav Tasarımları//