Mimari görselleştirme fiyatları oldukça değişkenlik gösterir. Belirli bir fiyat aralığı vardır. Bu fiyat aralığı içerisinde söz konusu değişkenlik gerçekleşmektedir. Bu değişkenliğin gerçekleşmesi için ise belli başlı bazı kıstas ve kriterler vardır. Bu kıstas ve kriterler Mimari görselleştirme fiyatlarını  belirleyen bazı dinamikler söz konusudur. Bu dinamiklerin ilki çalışılacak alanın büyüklüğüdür. Alanın büyüklüğünün değişmesi  fiyat parametrelerini de değiştirir.3D proje çizim fiyatları konusunda bir çok kriter bulunmaktadır.

Mimari görselleştirme fiyatları, birçok farklı faktöre bağlı olarak değişebilir. Bazı faktörler şunlardır:

  1. Projenin Karmaşıklığı
  2. Projenin Boyutu
  3. Kalite
  4. İş Tecrübesi
  5. Teslim Süresi

Mimari görselleştirme fiyatları genellikle projeye özel olarak belirlenir. Fiyatlar, projenin karmaşıklığı, boyutu, kalitesi, iş tecrübesi ve teslim süresi gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Genel olarak, mimari görselleştirme fiyatları proje başına binlerce dolar olabilir.

Mimari görselleştirme fiyatları

Bir diğer Mimari görselleştirme fiyat kriteri ve kıstası ise mimari görselleştirme süresidir. Sürenin uzunluğu ve kısalığı ile birlikte değişen bir fiyat denge durumu söz konusudur. Değişkenliğe en çok yön veren  bu iki dinamiğin haricinde alınmış bireysel veya kurum içi kararların da küçük çaplı farklılıklara sebep olabilmesi  mümkündür.  Mimari görselleştirme fiyatları hakkında belirleyici  ilk kriter olan alan büyüklüğünü ve buna bağlı olarak değişkenlik gösteren fiyat aralığını değerlendirelim.

0 – 52 metrekare bir alan için belirlenmiş olan ücret aralığı 1000 ve 2500 TL aralığında değişmektedir. Buna karşın söz konusu alan 50- 100 metrekare olduğunda 3000 ve 4500 TL gibi bir meblağa olmaktadır. 100 500 metrekare için ise 4500 ve 6500 gibi Mimari görselleştirme fiyatlarından söz edilebilir.

Mimari görselleştirme fiyat aralıkları

Son olarak fiyat aralığı için piyasanın sunduğu aralık 500 metrekare ve daha üstü alanlar için belirlenen 6500 ve üzeri bir düzenleme söz konusudur. Mimari görselleştirme fiyatları alan büyüklüğü açısından böyle bir fiyat çizelgesi söz konusuyken aynı şekilde mimari görselleştirmenin süresi de bu çizelgeye yön verir. Kısaca söz etmemiz gerekirse mimari görselleştirme süresi 1 ila 2 hafta olduğunda fiyat aralığı 1000 ve 2500 olmaktadır.

Bununla birlikte 2 ve 4 hafta olduğunda 300 4500 TL olarak belirlenmiştir.  4 ve 8 hafta aralığında gerçekleştirildiğinde talep edilecek ücret 450 -6500 dir. Son olarak ise 8 hafta ve daha uzun bir zaman aralığı içerisinde görselleştirme yapıldığında fiyat 6500 ve üzeri şeklinde oluşturulmaktadır. Belirtilen bu kıstaslara uygun olarak verilmiş fiyat aralığı söz konusu açıklamalardaki gibidir. Belirtmek gerekir ki sektör içerisinde nadiren değişiklikler gerçekleşebilir fakat genel fiyat aralığı budur.

Mimari görselleştirme işleriniz için bize ulaşabilirsiniz.