3D Mimari

Restoran İç Mekan Tasarımı

Ekim 20, 2022

Restoran İç Mekan Tasarımı

İçindekiler

Maddi kaygı algısını azaltacak restoran iç mekan tasarımı süreci iç dekorasyonda önemli üzerinde durulan bir konudur. Restoran ya da kafa işletmeciliği yapanlar için ön plana çıkan yemek yeme alanları dekorasyonun tamamen vurgulandığı bölümlerdir. Müşterinin kendini konforlu, güvende ve rahat hissetmesi iç tasarımdaki nokta atışı hamleler ile mümkündür. Burada unutulmaması gereken sadece ürün pazarlaması yapılmıyor. İşletme de sunulan hizmet içerisinde satışı yapılan bir meta haline geliyor. Benzersiz bir tasarım sunabilmek kişinin mekanda kendisini özel hissetmesini ve yeniden bu mekanı tercih etmesini destekliyor.

Hedefe Yönelik Tasarım

Restoran işletmeciliğinde iç mekan tasarımında özgün yaklaşım başarıyı beraberinde getirir. Bu durum elde edilen kârı arttırır. Özellikle dekoratif ürünlerin ön plana çıktığı  restoran iç mekan tasarımı araştırmasında daha ilgi çekici ve akılda kalmayı sağlayacak bir tasarım var edebilmek için müşteriyi önceden tanımlayabilmek önemlidir. Hizmet sunulacak müşterinin portföyü çıkarılarak hedef kitleye ve isteklerine yönelik bir ortam oluşturulabilir.

Yemeğin Serüveninde Tasarımın Önemi

Mekan tasarımında iç mimarın dikkat edeceği noktalar projelendirme aşamasında müşterinin analizini doğru yapabilmesidir. Tamamen sağlıklı, fonksiyonel, dayanıklı ve konforlu mobilya alanları tercih edilmelidir. Tasarımda şıklık kadar kolaylıkta ön plana çıkan bir etkendir.. Yemeklerin mutfak alanından müşteriye gelinceye kadar olan yolculuğunda tüm aşamaları titizlikle dikkat edilmesi ve daha renkli, canlı, akılda kalıcı çözümlere başvurulması önemlidir. Mutfak her zaman için restoranın en önemli parçasıdır. Daha çok açık mutfak konsepti kullanıldığında müşterinin restorana güvenebilmesi ve yemeğin hazırlanış sürecine eşlik edebilmesi de sağlanır.

Restoran İçi Dekorasyon Önerileri

Başarı yakalamış tüm mekan tasarımlarında en önemli şey tanınmışlık hissini ön plana çıkarabilmektir. Restoranda sunulan yiyecekler ve konsepte uygun olarak Klasik, Rustik ya da Vintage tasarım ile farklı dokunuşlar sağlanabilir. Restoran için mimaride özellikle ışıklandırma ve aydınlatma sistemi daha çok ön plana çıkıyor. Var olan mekandan akşam saatlerinde de yine aynı enerjiyi ve verimliliği elde edebilmek için kullanılacak ışıklandırmalar oldukça önemlidir. Her alana eşit şekilde dağıtılmış gösterişli avizeler, sarkıt lambalar ve belli belirsiz led paneller mekana şık bir hava katacak.  İç mimarlık büromuz tarafından sunulan özgür ve yaratıcı  restoran iç mekan tasarımı projeleri için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Posted in İç Mimari Tasarım, Mimari TasarımlarTags:
Write a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hakkımızda//3D Proje Desteği//Apartman Dış Cephe// Avm iş merkezi Tasarımları//Banyo Tasarımları//Bungolav Tasarımları//