3D Mimari

Mağaza İç Tasarım Projesi

Ekim 20, 2022

Mağaza iç tasarım aşamasında daha çok alışveriş eylemini ön plana çıkaracak ve her türlü zevke hitap edebilecek bir tasarıma dikkat edilmesi gerekir. Mağaza için mimari tasarımda teknolojinin ön plana çıktığı tüm fırsatlardan faydalanabilmek daha interaktif bir deneyim sunabilmek fayda sağlar. Tasarım olarak mağaza içlerinde daha çok dekorasyona eşlik edecek bekleme alanı, çocuk oyun alanı ya da etkinlik alanı gibi ufak dokunuşlarla her zaman için akılda kalıcı bir yer elde edilebilir. Bu müşterinin mağazada daha çok vakit geçirebilmesini de sağlar.

Şık ve Özgün Tasarımlar

İçindekiler

Mimari tasarımda mağaza içlerine ürün yerleştirmesi ve kombinlemesi sağlanırken özellikle müşterinin her zaman oradaymış gibi kendisini rahat hissetmesi ve tedirgin olmaması gerekir. Bu anlamda kişiye tanıdık gelebilecek birkaç nokta mağaza içlerinde tasavvur edilebilir. İç mimaride özgün ve yaratıcı olabilmek müşteriye daha eşsiz bir deneyim yaşatabilmek için önemlidir. Burada mühim olan markanın ön plana çıkabilmesini sağlarken müşterinin daha yenilikçi bir performans ile ürünle buluşmasını desteklemektir.

İç Mekana Uygun Fikirler

Mağaza iç tasarım projesinde en önemli nokta vitrin tasarımıdır. Müşterinin dolaşırken ilk göreceği yer vitrin alanıdır. Bu nedenle bu noktada mağazanın asıl kimliği yansıtılacağı için görsel açıdan daha dikkatli bir tasarım sağlanmalıdır. Dekoratif malzemeler ile aydınlatmanın etkileşimli olarak sunulduğu vitrin alanında daha bütüncül bir konsept sağlanmalıdır.

Müşterinin mağaza algısında ekran alanları genel rafların konumlandırılmasında tercih edilen imaj ve benzeri tüm noktalar bütüncül olarak değerlendirilir. Raf aralarında daha rahat dolaşabilmeyi destekleyecek kolay yol almayı sağlayacak yürüyüş alanları oluşturulmalıdır.

Pratik ve Akılda Kalıcı Çözümler

Mağaza tasarımında görsel etkileşim oldukça önemlidir. Vitrin alanındaki özen kadar alışverişin tamamlandığı kasa alanlarına da önem vermek gerekiyor. Mağaza girişi ve çıkış noktalarında kullanılacak olan tanıtıcı reklamlar daha çok hafızada kalabilmeyi ve ürünlerin satışına etki edebilmeyi destekler. Alışkanlıklardan vazgeçerek daha özgün ve rakipleri saf dışı bırakacak bir yaklaşım ile iç mimari tasarım aşamasında firmamız aracılığı ile destek bulabilirsiniz. Hazırlanan proje tüm detayları ile taslak aşamasında sizlere sunulur. 3D boyutlandırma teknolojisi sayesinde mağazanın oluştuktan sonraki hali net olarak yansıtılabilir. Ekonomik, güncel ve güvenilir mağaza iç tasarım mimarlık hizmeti için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Posted in İç Mimari Tasarım, Mimari TasarımlarTags:
Write a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hakkımızda//3D Proje Desteği//Apartman Dış Cephe// Avm iş merkezi Tasarımları//Banyo Tasarımları//Bungolav Tasarımları//