3D Mimari

3D Proje Çizimi

Mart 1, 2022

3D proje çizimi kelimesinde bulunan 3D proje “3 Deminsional” kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. 3 boyutlu anlamına gelen 3D projenin önemi büyüktür. Mimari alanda ve mekanik endüstri gibi sektörlerde bu terim çokça kullanılmaktadır. Normal olarak kullanılan resim programlarında sağa sola, ya da yukarı aşağı yönlü olarak Mouse hareketleri ile çizim yapılabilmektedir. Ancak bu tarz çizimlerde cisimlerin hareket ettirilmesi, çeşitli açılardan bakılabilmesi ve içine kamera ile girilmesi de mümkün olmaktadır. Tasarıma karar vermede sizlere yardımcı olan bu teknik aynı zamanda proje hayata geçirilirken olası sorunları kestirmenize yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda tasarım ihtiyaç ve isteklerinin bu sayede farkına da varılmaktadır.

Gerçekliğin 3 Boyutu

İçindekiler

3D Projenin Önemi aynı zamanda müşterilerin karar vermesine yardımcı olmasıdır. Mimari proje satış aşamasına geldiğinde kullanıcılar bu gerçekçi sunum sayesinde projenizden daha da etkilenmiş olacaktır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte projelerde cephe giydirme, ofis tasarımı, konut tasarımı vb. pek çok proje yapım aşamasına geçilmeden evvel kendini kanıtlama imkânı elde etmektedir. Bu çizimler sayesinde mimari sektörü de ivme kazanmıştır. Bir yazılım vasıtası ile nesnelerin farklı boyutlarını oluşturmak adına tasarlanan bu süreç üretime geçmeden evvel sorunların ortadan kaldırılmasını sağladığı gibi mühendislerin işlerini de daha kolay hale getirmektedir. 3 boyutlu olarak yapılan tasarımlar sayesinde hem para, hem de emekten tasarruf sağlanabilmektedir.

3 Boyutlu Tasarım ( 3D Proje Çizimi ) Kullanım Alanları

3D Projenin Önemi bir bakımdan da her sektöre uyarlanmasından gelmektedir. İnşaat, mimari, oyuncak, kozmetik, gıda gibi birbiri ile bağlantısı olmayan alanlarda dahi kullanılabilmektedir. Şayet ortada somut bir ürün varsa bu ürünün gerçeği ile örtüşen çalışmalar da yapılabilmektedir. Firmaların talep ve istekleri doğrultusunda uygun olan programlar ile birlikte gerçekleştirilen bu çalışmalar 3D tasarımların ve projelerin önemini de ortaya koymaktadır. Müşterilerden iyi bir verim alan firmaları bu çalışmaları reklam faaliyetlerinde de kullanmaktadır. Tasarımın gerçeğe dönüştürülmesi olarak da ifade edebileceğimiz bu terim müşteri potansiyelinin artırılmasında da doğrudan etken olmaktadır. Mimari sahalarda daha gerçekçi sunumlar ortaya koyabilmek, tasarımda farklı ihtiyaçları görebilmek için sizler de 3D projelerden yararlanabilirsiniz.

3D Proje Çizimi Mimari 3D

Posted in 3D Proje KategorisiTags:
Write a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hakkımızda//3D Proje Desteği//Apartman Dış Cephe// Avm iş merkezi Tasarımları//Banyo Tasarımları//Bungolav Tasarımları//