3D Mimari

Ev İçi Tasarım Modelleri

Ekim 20, 2022

Ev İçi Tasarım Modelleri

İçindekiler

Ev içi tasarım modelleri arayanlar öncelikli olarak fonksiyonelliği ön planda bulundurmalıdır. Ardından kişinin kendi stilini yansıtabileceği konforlu alanlara yönelmemelidir . Ayrıntılara çok fazla dikkat ederek karmaşadan uzak kalabilmek burada önemlidir. Hedef nokta seçilmeli ve bu genellikle daha çok yer kaplayan eşyalar ve mobilyalar üzerinde olmalıdır. Fonksiyonelliğin ön planda olduğu noktalarda daha az eşya kullanabilmek ve minimal bir tasarıma başvurmak son dönemlerde ev içi tasarım modellerinde ön plana çıkıyor.

Ev içi Modern Çizgiler

Özellikle ortak kullanım alanlarında daha modern bir görünüm yakalanabilir. Bunun için seçilecek renklerin daha açık ve canlı olabilmesi ortamın ferahlamasına ve hareketlenmesine de katkı sunar. Son dönemlerde sıklıkla tercih edilen ev içi mekanların zıtlıktan doğan enerjisi bulunan ortamı daha stile sahip bir hale getiriyor. Aksesuarların birbirleriyle uyumunu dışında daha zıt parçaların seçilmesi modern bir hava oluşturmada dekorasyonun bir parçası olarak kabul ediliyor.

Modern ve Dekoratif Tasarım

Ev iç tasarım modelleri için kullanılan mobilyalar ve zeminin rengi uyumlu olmalıdır. Açık tonlarda bir ev zemini bulunuyorsa ya tamamen açık ya da tamamen koyu renkli koltuk takımı tercih edilmelidir. Ev içi süslemeler dekorasyonun bir parçasıdır. Tamamen yeşile özgü canlı bitkiler ev içerisinde farklı alanlarda kombine edilebilir. Daha modern ve fresh bir görünüm alabilmek burada önemlidir.

Her konuda olduğu gibi ev döşemesinde avizenin yeri başkadır. Genellikle geometrik şekilli avizeler hoş bir görünüm sunarken modern evlerin bir parçası haline gelen ışıklandırma sisteminde istenen kaliteyi de sunar.

Renklerin Mekana Uyumu

Açık renkler kullanmak mekandan istenen ferahlığı sunar. Pencerelerin konumlandırılması daha çok uzun boydan boya cam kaplama rahatlıkla ışık alabilecek şekilde tasarlandığında evin daha geniş ve ferah gözükmesi mümkündür. Tercihen tek renk koltuklar tercih etmek ve bununla beraber şık dekoratif ürünler, tablo ya da tasarım heykeller eklemek mekandaki soğuk tonların daha sıcak hale gelmesini de destekler. Tasarımda yeniliği ön plana çıkaran ve modern çizgileri ev içlerinde buluşturan firma olarak sizlere en doğru ve güvenilir mimarlık hizmetine sunmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Mimari tasarım firması olarak her zaman özgün ve yaratıcı ev iç tasarım modelleri için evlerinize farkımızı yansıtacak hizmetinizi sunuyoruz.

Posted in İç Mimari Tasarım, Mimari TasarımlarTags:
Write a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hakkımızda//3D Proje Desteği//Apartman Dış Cephe// Avm iş merkezi Tasarımları//Banyo Tasarımları//Bungolav Tasarımları//