3D Mimari

Karavan İç Mekan Tasarımı

Ekim 20, 2022

Hareket eden ev konsepti ile günlük hayatın vazgeçilmezi haline gelen ve konforlu bir yolculuk deneyimi sunan karavanlar kişiye uygun dekore edilebilir. Zamanla tam bir yaşam alanı haline gelen karavan iç mekan tasarımı sürecinin tamamen kişisel zevki ile uyumlu ve konforlu olması gerekiyor. Sürekli zaman geçirilen tek bir alanda var olabilmeyi eğlenceli hale getirebilmek önemlidir. Özellikle karavanın tipi ve boyutuna yönelik tasarım uygulanır. Projenin tasarlanması aşamasında firmamız tarafından yetkin mimarlar aracılığı ile sunulan hizmetimizde dekoratif bir modelleme üretebilmek önemlidir.

Modele Uygun Özgün Tasarımlar

İçindekiler

Her karavanın modeli ve boyutu farklıdır. Römork tipi karavan, Van’dan dönüşen motokaravan ya da çekme karavanda gibi farklı modeller bulunur. Kullanılacak modelin boyut alanına göre tasarımda farklılığa gidilebilir. Daha çok küçük karavan olarak adlandırılan römork tipi karavanlarda fonksiyonellik ön plana çıkar. Karavan tasarımında mekan içerisinde kullanılacak malzemeler arasında ocak, çatal, kaşık, bıçak, tabak ve benzeri eşyalar ile lavabo tek bir alanda buluşturulabilir. Karavan için mini tuvalet alanı aksesuarları ile şık, korunaklı ve minimal alana uygun tasarlanmalıdır. Fonksiyonellik önemlidir. Gömme dolap ya da katlanır ve gömme masa daha çok tercih edilebilir. Yaşam alanında adım atmaya yarayacak mesafeleri daha da arttırabilmek için köşeleme tekniği kullanılabilir. Bu teknikte L koltuk köşe alanları uygun şekilde konumlandırılabilir. Kullanılan her bir aracın ısıya ve ıslanmaya karşı dayanıklı olması ve kolay temizlenir olması bireysel rahatlık için önemli bir fırsat sunar.

Karavan içi Şık Kombinler

Karavan iç mekan tasarımı sürecinde mobilyalar, seçilen tüm dekor ürünleri kadar renklerde ön plana çıkar. Açık renkler her zaman için aracın iç ferahlığını arttırır. Dekorda kullanılacak birkaç saksı ile açık tonlara yeşillik katılarak mekanın havası değiştirilebilir. Zeminin tamamen sade ve ev tipi döşeme ile kaplanması kişinin kendini daha kontrollü ve evinde hissetmesini sağlar. Mekanı tam olarak kapatmadan küçük halılar ya da parçalı kilimler tercih edilebilir. Duvar tasarımında renklere bakıldığında son dönemlerde duvar kaplamalar daha çok ön plana çıkıyor. Sizi yansıtacak ve yaşam alanınızda bir parçanızı oluşturacak bir duvar kaplaması istenen şıklığı da sunar.

Dar Alanlara Fonksiyonel Çözümler

Karavan içerisinde en önemli bir başka nokta ise aydınlatmadır. Akşam havanın kararması ile beraber pencere alanlarında kullanılan perdeler kapatıldığı andan itibaren aydınlatmanın karavanın her alanına eşit şekilde dağılmasına önem verilir. Bu nedenle daha çok gömme sistem led ışıklar tercih edilir. Perde olarak daha çok sineklik ya da stor perde tercih etmek istenen rustik havayı ortama sağlar. Klasik, retro ya da modern 3 farklı bakış açısı ile karavan içerisindeki ürünleri kombinlemek var olan tarzınızı ön plana çıkarmayı destekler. Son dönemlerin popüler karavan tasarımı ahşap karavan dekorasyonu da istenen ve beğenilen tasarımı kişiye sunar. Tüm bu süreçte uygun maliyetler ile firmamız sunulan renkli, kullanışlı ve tüm taleplere uygun karavan iç mekan tasarımı modelleri için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Posted in İç Mimari Tasarım, Mimari TasarımlarTags:
Write a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hakkımızda//3D Proje Desteği//Apartman Dış Cephe// Avm iş merkezi Tasarımları//Banyo Tasarımları//Bungolav Tasarımları//