Kişisel yaşantı içerisinde mutfaklar her evin kalbidir. Günün her saatinde vakit geçirilen sadece yemek pişirmek için değil sevdiklerinizle olan bağı da kurabileceğiniz alanlardır. Çevremizle sosyalleşebildiğimiz bir araya gelerek toplanıp yemek yiyebildiğimiz alanlar olan mutfak iç tasarım aşaması önemlidir. Fonksiyonellik kadar kişinin tarzını yansıtacak bir bakış açısı ile bu alanlara yaklaşabilmesi daha çok vakit geçirebilmeyi keyifli hale getirir.

Mutfak İç Tasarımda Sadeliğin Zarafeti

Mutfak tasarımında istenen estetik dokunuşu elde edebilmenin yanı sıra kişisel hayat düzeni ile uyumlu ve yuva sıcaklığı sunacak bir tasarımda oluşturulmalıdır. Yeni trendleri takip ederek daha popüler bir tarz yakalayabilmek muhakkak ki önemlidir. Son dönemlerin modası ve mutfak alanlarında sadeliği savunanların tercihi beyaz tonları her zaman için popülerliğini koruyor. Var olan mekandan daha ferah bir görünüm elde edebilmek için açık tonlara başvurmak önemlidir. Mutfak dolaplarında beyaz eşya tercih edilebilir. Beyaz ile griye yakın tonlar dekorasyonda vazgeçilmez renk dokunuşunu sunacaktır.

Tarzınızı Ortaya Çıkarın!

Mutfak alanlarında dekorasyon doğal olduğu kadar şıklık katılarak da daha trend bir alan oluşturulabilir. Sıcak dokunuşlar turuncu ve tonlarının bulunulan alanda kullanılması ile ön plana çıkarılabilir. Daha çok ahşap severlerin tercih edileceği Rustik parçalar farklı ve özgün bir tasarımı da ortaya koyar. Natural ve sıcak tonlardan metalik renklere kusursuz geçiş sağlayabilmek mutfak dolaplarında zemin alanında ahşap görüntü ile buluştuğunda istenen farklılığı yansıtabilmeyi destekler.

Fonksiyonel ve Özgün Mutfaklar

Mutfak iç tasarım sürecinde estetik olarak duyulan kaygı kadar fonksiyonellik de ön plana çıkmalıdır. Mutfağa ilk giriş yapıldığı andan itibaren estetik çekim fark edilmeli ve ortaya çıkacak her bir ürün için daha kullanışlı tasarımlar tercih edilmelidir. Burada dolapların konumlandırılması kişiye fayda sağlamalıdır. Boyutlandırılma ulaşım noktasında sıkıntıya neden olmayacak ve daha çok ürünlerin saklanabilmesini sağlayacak bir tasarıma başvurulmalıdır.

Mekanı Genişleten Dokunuşlar

Mutfağın daha ferah ve geniş gösterilebilmesi oldukça önemlidir. Mutfağın orta konumunda yer alacak bir avize yerine tavan alanına gömülerek döşenmiş led ışıklar sırasıyla mekana farklılık katabilir. Bunun yanı sıra mutfağın belirli bir köşesinde oluşturulacak minimal bir yemek masası da tasarıma eşlik edebilir. Boydan boya cam, uzun ve sade perdeler ile desteklenebilir. Zemin alanda kullanılacak olan tekli ya da parçalı kilim istenen sıcak havayı oluşturur. Daha çok mermer zemin, açık tonlar tercih edilerek kullanılabilir. Bu mutfağın daha derin algılanmasını sağlar.

Şık ve Tasarım Mutfak Önerileri

Son dönemlerde hem popüler hem şık Ada mutfak tasarımları dekorasyonda yeniliği ön plana çıkarıyor. Ada mutfak alanı mekandan tasarruf elde edebilmeyi daha çok kullanışlı hale getirebilmeyi sağlarken uyum açısından yemek masası ve dolaplar ile ortak bir ton ile kombinlenmelidir. Biraz daha modern ve klasikten uzaklaşmış tarzı benimseyenler Country mutfak modellerini tercih edebilir. Hem modern hem kırsal havanın bir arada gelenekselleşerek yeniden ortaya çıktığı bir tasarım vaat eder. Ev içi mutfak alanlarına yönelik her türlü kişisel zevkinizi ön plana çıkarabileceğiniz mimari mutfak iç tasarım örnekleri için sizlere en etkin çözüm yolunu firmamız aracılığı ile sunuyoruz. Bizlere ulaşarak talep edebileceğiniz tasarım hizmeti için destek alabilirsiniz.