Yaratıcı vizyonunuzu odak noktasına getirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. En son sürümümüz olan SketchUp Diffusion LABS, saniyeler içinde işlenmiş görüntüler oluşturmak için SketchUp içindeki yapay zekanın dönüştürücü gücünden yararlanmanızı sağlar. Gelecek burada ve daha yaratıcı, daha yetenekli bir size benziyor.

SketchUp Diffusion

Günlük yaşamınızda, fikirlerinizi hızlı ve net bir şekilde iletme ihtiyacı duymanız muhtemeldir. Görünüşte sonsuz tasarım olasılıkları söz konusu olduğunda, tasarım için harcanan zaman ile en iyi, en yaratıcı çözümlerinizi sergileyen temsili görüntüler oluşturmak için harcanan zaman arasında bir dengeleme eylemiyle karşı karşıya kalırız.

SketchUp Diffusion

Yapay zeka, yaratıcı kapasitenizi genişletme ve yeni potansiyelin kilidini açma gücüne sahiptir. İnovasyonu teşvik etmeye ve yapay zekanın işimizi daha iyi hale getirme potansiyelini gördüğümüz yerlerde onu erişilebilir kılmaya kararlıyız.

Yapay zekanın kendine ait yaratıcı bir vizyonu olmasa da sizinkine odaklanmanıza yardımcı olabilir. SketchUpLabs’ta yeni yayınlanan Diffusion, kullanımı kolay üretken yapay zekayı SketchUp’a getirerek yaratıcı sürecinize ilham veren ve tasarım anlatımınızı destekleyen görüntüleri hızla oluşturmanın yeni bir yolunu sunuyor.

Bir metin istemi ve basit bir modelle, farklı fikrinizi göstermek için fotogerçekçi veya stilize görüntüler oluşturabilirsiniz.

Hayal ettiğiniz şeye benzer bir şey aramak ve müşterilere konseptinizin nasıl “yakın ama biraz farklı” olduğunu aktarmaya çalışmak yerine, artık benzersiz yaratımınızı daha kesin bir şekilde yakalayabilirsiniz.

SketchUp  AI Render

Arkanıza yaslanın ve yapay zekanın önünüze yeni konseptler koymasına izin verin.

Ayar kaydırıcıları, istemlerinizin ne kadar etkili olacağına ve oluşturulan görüntülerde modelinize ne kadar sıkı bağlı kalınacağına karar vermenizi sağlar.

Örneğin, temel bir kütle modeliniz olduğunu ve projenin formu ve bitişi için bazı konseptler oluşturmak istediğinizi varsayalım. Binanın nasıl görünmesini istediğinizi bir metin istemiyle açıklayın, ardından ayar kaydırıcılarıyla oynamayı deneyin. “Komut istemi etkisi “ni artırmak ve “model geometrisine saygı göster “i geri çevirmek, metin açıklamanızı yakından takip edecek ancak modelinizi oluşturulan görüntülerde dönüştürecektir, böylece tamamen yeni bir yöne ilham verebilecek yeni öğeler görebilirsiniz.


Ayarlar diğer yönde de çalışır. Modelinizde ilerleme kaydettiyseniz ve bağlam, aydınlatma ve maddesellik gibi şeyleri keşfetmek istiyorsanız, modelinizi tam olarak sizin belirlediğiniz yüzeyler ve bağlamla gösteren görüntüler üretmek için “model geometrisine saygı göster” seçeneğini açın.