3D Mimari

Eczane Tasarımları

Mart 31, 2022

Eczane tasarımları için genellikle eczanelerin malzeme çeşitlerinin ve ürünlerinin sunulurken hem fonksiyonel hem de modern olması tercih edilmektedir. Kaliteli malzeme seçimi, işçilik, tasarım gibi bir eczane için ihtiyaç duyulan tüm unsurlar profesyonel uygulamalarda yer almaktadır.

Eczane tasarımlarında pek çok hizmet sunulmaktadır. Öncelikle talep edilen istekler doğrultusunda mimar onaylı bir çizim yapılmaktadır. Ardından da gerekli malzemelerin seçimi, uygulaması gibi bir sıralama gelmektedir.

Eczane Tasarım Ürünleri

Eczane tasarımları içerisinde pek çok ürün yer almaktadır. Bu ürünler arasında ise ilaç dolapları, ürün standları, ilaç satış bankosu, kasa bankosu, çekmece sistemleri, hasta bekleme alanları, zemin kaplama, tavan uygulaması, boya, dış cephe, duvar dekorları, tabela tasarım, kepenk vb. ürünler yer almaktadır.

Bir eczane tasarım projesi gerçekleştirilirken dış cephe, iç tasarım, tabela, banko, ilaç rafları ve dekorasyon gibi tüm etkenler bir bütün olarak tamamlanmaktadır. Aynı zamanda eczane mobilya seçimi ve bununla birlikte yerleşim şekli de iç mekânın tasarımında son derece önemlidir. Modern bir eczane tasarımı son derece şık ve temiz, hijyenik bir görünüm sunacaktır. Bu nedenle kullanılacak renklerin, mobilyaların doğru seçilmesi iç tasarımı tamamlayan unsurlardır.

Eczacı ve müşteri arasında düzen sağlayacak olan bankolar da önemli bir tasarım unsurudur. Banko yerleşimi müşteri ilişkisi sürecinde kolaylık sağlamalıdır. İlaç rafları genel olarak görünmeli, reçete kabulü rahatlıkla yapılabilmelidir.

Eczane İç Tasarımı ve Aydınlatma

Hemen hemen tüm iç tasarımlarda öneme sahip olan aydınlatma, eczanelerde de dikkat edilmesi gereken iç tasarım unsurlarından biridir. Işıklandırmanın doğru olması hem daha ferah bir mekân oluşmasını sağlayacak hem de çalışanların ve müşterilerin ışıktan rahatsız olmamasını sağlayacaktır.

Eczane tasarımları için en önemli konulardan biri de ışıklandırmadır. Genel olarak eczaneler geniş camlara sahip, güneş gören dükkânlarda hizmet vermektedir. Bu nedenle ışıklandırma konusunda gün ışığı olduğu saatlerde her ne kadar sorun yaşamayacak olsa da, gece olduğunda aydınlık bir görüntü sunması temizlik ve güven hissini artıracaktır.  Uzman bir iç mimar dokunuşu ile eczane tasarımı hizmeti alarak modern ve kendine has tarza sahip olunması mümkündür.

Posted in Mimari TasarımlarTags:
Write a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.