3D Mimari

Güzellik Salonu

Mart 31, 2022

Güzellik salonu, hem kadın hem de erkeklerin hizmet aldıkları kuaför ya da diğer adıyla güzellik merkezleridir. Aslında kuaför hizmetlerindense lazer, cilt bakımı, tırnak hizmeti, kaş şekillendirme, zayıflama gibi farklı hizmetler verilmektedir. Son yıllarda belki de en çok tasarımlarına önem verilen hizmet yerleridir. Bu nedenle de mimari danışmanlık almayı tercih etmekte ve uzman mimarlar ile çalışılmaktadır ki müşteri beğenisi fazlasıyla oluşturulmaktadır.

Güzellik salonu denildiğinde akla ilk gelen görselliktir. Bu nedenle iç mekân tasarımı ile de müşterilerinin dikkatini çekmeyi başarmalıdır. Farklı tasarım ve dekorasyon öğeleri ile sektörde akılda kalıcı olmak sağlanmalıdır. Müşteriler için ilk algı, görsellik en önemli tanıtım olacaktır.

Güzellik Salonu Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Güzellik salonu, şık bir görünüm sunmanın yanı sıra hijyenik de olmalıdır. Müşteriler tarafından en çok dikkat edilen konulardan biri de budur. Bu nedenle zemin, kullanılan ürünler, aparatlar, masalar ve kullanılan diğer malzemeler son derece önemlidir. Hijyenin tam olarak sağlanabilmesi için buna uygun zemin kaplamalarının ya da yer döşemelerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda duvar malzemeleri de kolay temizlenebilir dekorasyon malzemelerinden olmalıdır. Ek olarak da şık, kaliteli ve de dayanıklı malzemeler olmalıdır. Hızlı ve kolay bir şekilde temizlenmesi gerektiği de unutulmamalıdır. Bu gibi malzemelerin doğru bir şekilde seçilmesi için de uzman bir iç mimardan destek almak son derece faydalı olacaktır.

Güzellik salonunda yer alan koltukların da oldukça dayanıklı olması gerekmektedir.  Şık ve kaliteli koltuklar, dekorasyon öğeleri ile birleştirilerek eşsiz bir tarzın yakalanması sağlanabilir.

Güzellik Salonunda Havalandırma ve Aydınlatmanın Önemi

Güzellik salonu doğru bir havalandırma sistemine sahip olmalıdır. Boya, balyaj gibi işlemlerin sıklıkla yapılması, ortamda koku oluşumuna neden olacaktır. Bu sebepler havalandırmaya dikkat edilmeli ve ortamın nem, sıcaklık ve koku dengesi sağlanmalıdır.

Bir diğer önemli konu ise güzellik salonunun aydınlatma tarzı olacaktır. Doğru ışık kullanımı ile iç mekân çok daha çekici bir hale getirilmektedir. Bunun için de ortama uygun sayıda aydınlatmanın, doğru bir şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir.

Posted in Mimari GörselleştirmeTags:
Write a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.