3D Mimari

Villa Dış Cephe Tasarımları

Ocak 5, 2023

Villa Dış Cephe Tasarımları ,Görünümleri ile oldukça fazla dikkat çeken villalar bu durumu dış cephe tasarımlarına borçludur. Şık, gösterişli ya da sade dış cephe tasarımları ince işçilikle tasarlanan ustalık ile göz alıcı bir görünüme bürünmeyi başarırlar.

Geniş alanlara yayılan villa dış cephe tasarımları bireylerin zevklerine göre değişiklik gösterir. Kimileri gösterişli ve ağır detaylar isterken kimileri de sade ve ince işçilik gerektiren dış cephe tasarımları ile tarzını yansıtır. Dış cephe tasarımlarında kullanılan renkler de villanın görünümünü oldukça fazla etkiler. Göz alıcı canlı renkler veya sade tonlar ile villanın dış görüntüsü farklı bir kimliğe bürünebilir.

Villa Dış Cephe Tasarımları

Villa Dış Cephe Tasarımları Nasıl Olmalıdır?

Villa dış cephe tasarımları her şeyden önce dayanıklı bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Tasarımda yer alan malzemeler her ne kadar dış görüntünün güzelliğini etkilemek için kullanılsa da sağlamlık açısından da son sınıf hizmet kalitesi sunmalıdır.

Dışarıdan bakıldığında ilk göze çarpan detay çatıdır. Bu yüzden çatı tasarlanırken ev sahiplerinin nasıl bir yapı istediği göz önünde bulundurulmalıdır. Sonrasında ise duvarlarda kullanılacak malzemeler ve binayı çevreleyen kısım usta bir işçilikle tasarlanmalıdır.

Villa Dış Cephe Tasarımında Hangi Malzemeler Kullanılmalıdır?

Villa dış cephe tasarımları için en çok tercih edilen malzeme poliüretandır. Poliüretan izolasyon özelliğine sahip olduğu için dış cephenin tekrardan mantolanma ihtiyacını ortadan kaldırır. Hafif ve dayanıklı yapısı sayesinde uygulama kolaylığı sağlaması tercih edilmesindeki nedenleri arttırır. Isı, ses ve suyu izole etme özelliği bulunan poliüretan, metal dahil tüm yüzeylerde rahat bir şekilde kullanılabilir. Dekoratif alanlar tasarlanırken son derece kullanışlı olan poliüretan aynı zamanda ekonomik bir tercihtir.

villa dis cephe tasarimlari
villa dis cephe tasarimlari

Villalarda Sade Dış Cephe Tasarımı

Ev sahiplerinin istekleri ve zevkleri doğrultusunda tasarlanan villa dış cephe tasarımları çoğu zaman sade bir görüntü sunarlar. Göz yormayan detaylar, kaba durmayan tasarımlar ile sade ama şık dış cephe tasarımları son yıllarda çok daha fazla tercih edilir.

Dış cephe tasarımının sade bir görüntüye ulaşması için en çok dikkat edilen nokta renk seçimidir. Seçilen renk sayesinde villanın dış cephe tasarımına sade bir hava katmak son derece kolaydır.

Posted in Mimari TasarımlarTags:
Write a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.