domik

Otel Tasarımları

Otel tasarımları

Otel tasarımları müşterilere verilen ilgi ile doğru orantılı olmakla birlikte otellerin imajını ortaya koyan bir faktördür. Diğer mekânlardan farklı olan oteller, mimarisi ile konuklara hitap etmek ve beğenilerini kazanmak açısından oldukça önemli bir konudur. Oteller özel tasarım isteyen iç mekânlardır ve otelin imajını en iyi şekilde yansıtan unsurdur. Bu yüzden otel tasarımı oldukça önemlidir. Otellerin hizmet ve konseptlerine göre özel olarak tasarlanan oteller, belirlenen tasarım şartlarına uygun olarak seçilen mobilyalardan, aydınlatmalara kadar tüm detaylar iç mimarlarımız tarafından özenle tasarlanarak müşterilere aktarılmıştır. Bu detaylarla birlikte ortaya çıkması planlanan otel tasarımı hedeflenilen, konfor ve sağlık bilgisi ve hizmet gibi unsurlarla birlikte otelin hedef ve beklentilerini karşılama konusunda mimarlarımız büyük rol oynamaktadır.

Modern Otel Tasarımları

Modern mimari yapılardan biri olan oteller son zamanda otel tasarımları ile dikkat çekmektedir. Otel mimarisi söz konusu olduğunda, otelin imaj ve prestijini yansıtan tasarım anlayışı ile birlikte konforlu ve işlevsel mekânlar oluşturulmaktadır. Otellerde konfor için çoklu kullanıma uygun alanlar tasarlanmalı ve tasarlanan yapının müşteri zevkine hitap etmesi gereklidir. Ayrıca otel tasarımında kullanılacak olan malzemelerin ekstra dayanıklı ve steril bir kullanıma sahip olması gereklidir. Otel yapıları bütünsellik açısından kapladığı arazi ile birlikte iç mekânlar ile uyumlu olması gerekir. Bu uyumu yakalamak için de her bir oda ve her bir alan özel olarak tasarlanmalı ve bütünsel olarak değerlendirilmesi gerekmektedir.

Otel Tasarımı Neden Önemlidir?

Otel müşterileri, diğer mekânların müşterilerinden oldukça farklıdır. Çünkü diğer işletmelerde müşteriler, kısa zamanlı gelip gitmektedirler. Örneğin bir market müşterisi ihtiyacı olanı alıp gitmektedir. Kısaca böyle mekânlarda uzun uzun kalınmaz ve iş yerinin her yeri detaylı olarak gezilmez. Tüm işletmelerin müşterilerinden otel müşterileri oldukça farklıdır. Çünkü otel müşterileri, otelin her yerini, dolaşarak hizmet almaktadır. Ve bunun için orada bulunur. Otel tasarımları müşteriler için oldukça önemlidir. Çünkü oteller, dış görünüşü, lobisi, koridorları, restaurantı, lavabolar, oda içi tasarımı, mobilyaları ile müşterilerin ilgi odağı olmuştur. Tüm otelin iç ve dış tasarımı için yapılacak çalışma,  müşterilerin geri dönüşleri ve memnuniyetleri açısından otel sahiplerine maddi ve kariyer başarısı olarak, uzun vadede olsa geri dönüşler almasını sağlayacaktır.

Spread the love

Yorum Yap

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.