Otel Tasarımları

Otel Tasarımları uzun saatler çalışılması gereken titiz ve çok önemli bir bölümdür.Bazı insanlar iş gereği bazıları ise tatil amaçlı olarak seyahat ederler.
Gittikleri yerlerde değişik otellerde konaklayan bu insanlar için her otel farklı bir deneyimdir.

Otel tasarımları, müşterilerin ilgisini çekecek güzellikte olduğu kadar beklentilerini de karşılamalıdır. Tamamen uzmanlık gerektiren bu tür tasarımlar her kişi veya firmanın yapabileceği işler değildir.

Bu sebeple tecrübeli ve profesyonel bir firma ile çalışmanız çok önemlidir. Otelinizi yenilemek, revize etmek istiyorsanız veya yeni bir yapı oluşturacaksanız mutlaka profesyonel destek almalısınız.

Otellerin hem iç hem de dış görünümleri konukları üzerinde iyi bir fikir oluşturmalıdır. Bu yüzden hem iç hem de dış tasarımları özenle elden geçirilmeli, beklentileri karşılayacak şekle getirilmelidir.

otel tasarımları
otel tasarımları

Otel Tasarımları Yapılırken Nelere Öncelik Verilir?

Oteller çoğunlukla büyük binalardır. Daha küçük butik otel olarak hizmet verenler hariç. Bu yüzden birçok otel geniş alan kaplar ve birçok bölümden oluşur. Otel tasarımı yapılırken her alanı her bölümü ayrı ayrı ele alınmalıdır.

Buralarda bulunan yer döşemelerinden perdelere kadar hepsi otel tasarımları yapılırken ayrı ayrı ele alınmalıdır.

Her bölümün işlevi göz önünde bulundurulmalı ve beklentilere hitap etmelidir. Lobinin dekorasyonu ile restaurant kısmının dekorasyonu dokusuna uygun yapılmalıdır.

Evinden uzak huzurlu bir ortam arayanlar için otellerin bir barınak olduğu unutulmamalı. Bu yüzden konaklama yapanlar müşteri değil, misafir gözü ile görülmelidir. Bu doğrultuda onların rahatları ve ihtiyaçlarının temini öne çıkmalıdır.

Otel Tasarımlarında Lobinin Önemi

Büyük bir otele giriş yaptığınız zaman ilk olarak lobi ve resepsiyon kısımlarıyla karşılaşırsınız. Bu yüzden ilk olarak konukları karşılayan bölümlerin vitrin olacağı unutulmamalıdır. Firmamız tarafından tasarımı yapılan her işletme için farklı dizayn önerileri mevcuttur.

Otel lobileri, aydınlık ve geniş bir görünümle tasarlanmalıdır. Salonun büyüklüğüne göre avizeler ve salon bitkileri ile süslenmelidir. Otel tasarımları yapılırken, lobinin uygun bir kısmına resepsiyon bölümü yerleştirilmelidir.

Konukların beklerken rahat ve sakin bir ortamı olmalıdır. Oteller için farklı tasarım çözümü sunan firmamız, bütün ayrıntıları dikkatle seçmektedir. Lobi alanında bulunan mobilyaların seçimi de bunlardan birisidir. Bu mobilyalar şık ve konforlu olmak zorundadır.

3d tasarım komusun da Otel Tasarımları zorlu ve uzun bir süreçtir.Bu yüzden Otel tasarımları yaptıracak kişilerin daha önceden tasarımı yaptıracak kişilere yeterli zamanı tanımaları gerekmektedir.

Otel Odaları Nasıl Tasarlanmalıdır?

İnsanların kendilerini evlerinde hissedecekleri bir oda konsepti oldukça önemlidir. Konforlu bir şekilde dekore edilmeli, onlara özel oldukları hissettirilmelidir.

Otel müşterilerinin en çok önem verdikleri ayrıntılardan birisi, yatağın rahatlığı ve duruşu olmaktadır. Bu yüzden odalarda bulunan yatakların kalitesinden taviz vermemek gerekir. Otel tasarımları hesaplanırken mobilya kalemleri için serbest bütçe düşünülmelidir.

Odalarda bulunan zemin kaplamaları da ayrı bir önem taşır. İnsanların birçoğu evlerindeki gibi ayakkabısız dolanmak isteyebilir. Bu yüzden özel üretilmiş kir tutmayan ve kolay temizlenen halılar tercih edilmelidir.

Banyo ve tuvaletin şık olduğu kadar temizliğini de yansıtacağı bir biçimde dizayn edilmiş olması önemlidir. Lavabo seçimi, batarya ve duş tercihleri ayrı ayrı öneme sahip ayrıntılardır. Detaylı olarak düşünülüp uygulanmalıdır.

Otellerde Koridorlar ve Yeme İçme Alanları Nasıl Olmalıdır?

Kasvetli ve dekordan yoksun olarak tasarlanmış bir otel koridoru oldukça iticidir. Ayrıca gürültü engelleyici bir yapıya sahip olmalıdır. Eğer doğal ışık eksikliği yaşanıyor ise mutlaka aydınlık çözümler oluşturulmalıdır.

Odalara geçiş amacıyla kullanılan koridorlar için, otel tasarımları yapılırken özel önem verilmelidir. Ayak sesi ve konuşma seslerini azaltacak tedbirler alınmalıdır. Firma olarak bu çeşit tasarımlar için, zemine halı kaplaması, duvarlar için ise yalıtımlı boya öneriyoruz.

Otellerin yeme içme bölümlerinin dizaynı için ise bambaşka çözümler üretilerek uygulanmalıdır. Bu kısımları otelin dışında bağımsız restoran havası verecek şekilde tasarlamak her zaman doğru tercih olmuştur.

Otel Tasarımları Yapılırken Doğru Mobilya Seçilmesi

Tasarım konusu otel olunca farklı bir yaklaşım sergilemek son derece doğaldır. Hem rahat hem kaliteli hem de işlevsel mobilyalar kullanılmalıdır. Yer kaplamasından asansör kabinine kadar özel olması gerekir.

Odalarda ve genel kullanım alanlarında tercih edilecek eşyaların birinci sınıf olmasını önermekteyiz. Maliyet hesabı yapan işletmeler genellikle fiyat konusunu gündeme getirmektedir.

Bu konuda unutulmaması gereken en önemli detay, dayanıklı ürünlerin tercih edilmesi olmalıdır. Ucuza kaçan işletmeler sürekli yenileme yapmak zorunda kalmakta ve daha fazla masraf etmektedir. Bu yüzden, otel tasarımları uzman ve yeterliliğini ispatlamış firmalar tarafından ustalıkla yapılması gereken işler arasındadır.

Mimari Renderlarınız için bizimle iletişim kısmı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu