3D Mimari

Kuaför Tasarımları

Mart 31, 2022

Kuaför tasarımları, kadın ve erkek kuaför salonlarının iç mekân dizaynlarının ve konseptlerinin oluşturulmasına yardımcı olmaktadır. Kuaför salonlarının dekore edilmesi, bir konsept oluşturulması için iç mimar desteğinin alınması sayesinde çok daha şık ve modern bir görünüme kavuşulması sağlanmaktadır.

Kuaför tasarımı yapılırken öncelikle doğru bir aydınlatma ve ışık kullanımının olması, ferah ve hijyenik bir atmosfere sahip olmasını da sağlayacaktır. Alanda yeterli pencere yok ise salonun güneş ışığından olabildiğince faydalanabilmesini sağlamak gerekmektedir. Bunun için de doğru aydınlatma ile dekorasyon tamamlanmalıdır.

Bir iç mekân tasarımında en önemli unsur olan ışık ve aydınlatma dışında da dikkat edilmesi gereken birçok nokta mevcuttur. Kuaför salonu dekorunda önem verilmesi gereken bu noktalar arasında ise konseptin seçilmesi, ayna kullanımı, mobilyalar, duvar ve de zeminlerin uyumlu olması yer almaktadır. Ancak tüm bunların yanı sıra özgün bir dekorasyon farklı ve fark yaratan bir imaj sunulmasını da sağlayacaktır.

Kuaför Tasarımlarında Aynanın Önemi

Kuaför tasarımları söz konusu olduğunda aynaların en önemli dekor ögelerinden biri olduğunu söylemek doğru olacaktır.  Aynalar, her bir müşterinin ayna karşısında oturması, alanın daha büyük görünmesini sağlaması, şık ve estetik bir görünüm sunması gibi avantajlara sahiptir.  Ayna seçimi söz konusu olduğunda ışık yansımalarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda aydınlatamaya uygun olarak konumlandırılması da yansımaları engelleyecektir. Bu nedenle konsepte uygun ayna modellerinin seçilmesi ve yerleştirilmesi, kullanım kolaylığının yanı sıra doğru alan kullanımını da sağlayacaktır.

Bitkilerden Yararlanın

İç mekân tasarımlarında bitkilerin verdiği canlılık hissi, kuaför tasarımları için de geçerlidir. Alan tasarlamalarında kalite algısını artırmanın yollarından biri de bitkiler eklemek olacaktır. Hem alana canlılık verecek hem de havayı temizleyecektir. Aynı zamanda da hoş bir görünüm de sunacaktır.

Bitkilerin alana uygun bir şekilde yerleştirilmesi de son derece önemlidir. Böylece hem doğal bir his verecek hem de müşterilerin daha huzurlu olması sağlanacaktır. İç mekân tasarımlarında bitkiler her zaman alana doğal bir sakinlik vermektedir. Renkli çiçekler, yeşil salon bitkileri hoş bir ambiyans yakalanmasını sağlayacaktır.

Posted in Mimari TasarımlarTags:
1 Comment
  • Nuri

    Çalışmalar gerçekten çok güzel. Emeğinize sağlık.

    8:27 am Nisan 7, 2022 Cevapla
Write a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.