domik

Tasarımda Renklerin Önemi

tasarimda renklerin onemi
Spread the love

Tasarımda Renklerin Önemi çok detaylı bir konudur.Renkler her zaman için insanlar üzerinde zihinsel ve duygusal etkiler yaratmış ve mekân – insan olgusunun birleşmesini sağlamıştır. Öğrenmeye, duygu durum değişimlerine ve yaşam biçimine son derece büyük bir katkı sağlayan renkler, aslına bakarsanız bizleri hayatımızın her alanında etkiliyor. Bir mekânın tasarımında ya da evinizin duvarlarında renkler aşırı derecede büyük bir yönlendirme sağlayabilir ve siz bu durumu tamamen faydaya çevirebilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse mesela mavi her zaman için huzur ve mutluluğu temsil eder, siz de evinizin duvarlarında mavi rengini kullandığınız zaman hayat kalitenizi artırmak adına bir şeyler yapmış olursunuz. Bunun dışında iş yerlerinizdeki renk seçimi de son derece önemli olacaktır.Tasarımda Renklerin Önemi  bu aşamada çok önemli olmaktadır. Gerek ruhsal alanda gerek iş performansı açısından renkler bizim için önemli olmakla birlikte bunların uyumlu bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Mimari Tasarım ve Mimari görselleştirme sitesi olarak sizlere en iyi renk uyumuna göre çalışmalar yapmaktayız.

Evinizin Tasarımında Renklerin önemi

Tasarımda Renklerin Önemi konusunda Ev tasarımları bu kısımın en önemli konusunu oluşturmaktadır.Eviniz sizin hem yaşam alanınız hem de günün stresini ve yorgunluğunu attığınız yer olması nedeniyle çok büyük bir öneme sahiptir. Her insan için yaşadığı yer son derece önemlidir.  Öyle olmalıdır da…

Bir insanın yaşadığı yer o kişinin hayat görüşü, yaşam tarzı ve o insanın nasıl bir kişiliğe sahip olduğu gibi çeşitli konularda fikir edinmeye yardımcı olur. Bu açıdan bakıldığı zaman yaşanılan ortam çok büyük bir öneme sahiptir. Canlı renkler ya da belki birden fazla rengin bir arada olduğu bir evin salonu renkli bir kişiliğe sahip bir insanın yaşam alanı olduğunu doğrudan bize fısıldar. Aynı zamanda uyumak ve dinlenmek için kullandığınız bir odanın da daha dingin ve yatıştırıcı renklere sahip olması önemlidir.

Mutfakta daha çok kırmızı gibi renkler kullandığınızda bu iştah açıcı bir ortam elde etmenizi sağlayacaktır.

İş Yeri tasarımda Renk Seçimi ve tasarımda renklerin önemi

Çalıştığınız işe göre iş yerinizin tasarımında neler kullanabileceğiniz de çok önemlidir. Evden çok ofiste vakit geçiriyorsanız ofisinizde en sevdiğiniz ve görmek istediğiniz renklerin bulunması size faydalı olacaktır. Rahatsız edici ya da göz yoran bir renk yaptığınız işe konsantre olmanızı zorlaştıracağı için iş yerinizde göz yormayan ve çalışmanız için kafanızı toparlamanıza yardımcı olacak renkler tercih etmelisiniz.

Unutmayın tasarımda renkler her şeyinizi etkilemeye yetecek bir unsurdur.

4 Comments

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.