domik

En iyi Avize Modelleri 3D

en iyi avize modelleri
Spread the love

En iyi avize modellerini sizlere bulmaya çalışırken hem kalite yönünden hem de model ağırlığı yönünden en iyi modelleri seçmeye çalıştık.
Sahneniz de çok fazla kasılmaya ve takılmaya neden olmayacak en iyi avize modellerini aşağıda verdiğimiz linkten indirebilirsiniz.

Yaklaşık 30 adet en iyi avize modelleri ile,3d mimari görselleştirme sahnelerinizde kullanacağınız salon modellerinize ayrı bir hava katacaktır.
Dosyalar Sketchup formatında olup diğer program kullanıcıları da çok rahat bir şekilde modelleri kullanabilir.

3DS max kullanıcıları en iyi avize modellerini nasıl kullanabilir ?

Bu modeller Sketchup dosyası formatında olmasına rağmen, diğer programlarda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
3dsmax kullanıcıları , File / import sekmesinden kolayca modelleri içeri alıp sahnelerinde sorunsuz bir şekilde kullanabilir.

3dsmax kullanıcıları için ufak bir uyarı yapalım, sahneye aldığınız modeli hangi render motoru kullanıyorsanız onun için convert yapmalısınız.
Bu işlem kapalamaların kullandığınız render motoruna uyum sorununu ortadan kaldıracaktır.

En iyi avize modelleri dosyasını aşağıdan indirin.

Modelleri indirmek için bu bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

En iyi Avizeler Nasıl Oluşturuluyor ? 

Kristal avizelerin üretimi, her biri ortaya çıkan ürünün şeklini doğrudan etkileyen birçok benzersiz süreç ile devam eder. En iyi avize modelleri Farklı boyutlarda ve özel şekillerde üretilerek müşteriye sunulur.

Bileşenlerin üretimi için, başlangıç aşamasından önce, bireysel öğeleri oluşturmak için kullanılan teknik çizimi 3d programlarda hazırlamak gerekir. Cam dökümlerin oluşturulmasına yönelik kalıp, kullanım sırasında döküm şeklinde istenmeyen değişikliklere neden olmamak için, kalıcı bir şekle sahip olmalıdır.

Seçilen malzeme ile , kalıbı tekrar tekrar kullanmadan önce hataların giderilmesi için tekrar tekrar gözden geçirilir.

Temel cam hammaddesi, cam kumu, kireçtaşı, potas, soda ve kurşun karışımı olan cam düzelticiler olarak adlandırılır.

1) Cam karışımı daha sonra cam fırınlarında yaklaşık 1 250 santigrat derece sıcaklıkta eritilir.
2) Karışım tamamen eridikten sonra, erimiş camdan istenmeyen kabarcıkları ve kirleri çıkarmak için perçinleme işlemi takip edilir.
3) Cam soğuduktan (camlama) sonra cam işlenir. Isıtılan cam, cam düdükler (üstte ahşap tutuculu ve ağızlıklı içi boş metal çubuklar) vasıtasıyla hazır kalıplara üflenir.
4 ) Düdüğün tamamen erimiş karışımla dolacak şekilde döndürülmesi ile istenilen şekil elde edilir. Pense ve diğer cam aletler kullanılarak daha karmaşık şekiller yapılır.
5) Döküm soğutulduktan sonra, kalıbın üzerine binen ve istenmeyen bileşen çıkıntıları oluşturan boşluğun fazla parçaları çıkarılır.
6) Elde edilen cilalı kısım mekanik veya kimyasal olarak cilalanır. Ardından, bileşenlerin niteliğine ve müşterinin özel gereksinimlerine göre farklılık gösteren özel ayarlamalar yapılır.

Tek tek avize parçalarının imalatı ve el yapımı olup, armatürün son manuel montajı ve montajı sektörde uzun yıllara dayanan deneyime sahip uzmanların elindedir.
Özenli çalışmaları sayesinde piyasanın en iyileri arasında yer alan güzel kristal ürünler ortaya çıkarılabilir.

4 Comments

Yorum Yap

Your email address will not be published.

Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.