3D Mimari

enscape render motoru Nedir?

Ekim 1, 2021

Son dönemlerde enscape render motoru popüler hale gelmiştir. Gün geçtikçe gelişme kaydeden enscape render motorları tasarımın öncüsü olmasıyla özellikle dikkat çekiyor.

Real time render motorları her daim gelişmesiyle dikkat çekiyor. Özellikle firmalar tarafından yeni render motorları geniş piyasada devamlı yer alıyor. Lumiom, Unreal Engine, Twinmotion tarafından başlatılan bir akım olduğu söylenebilir. Enscape Render motoru aslında bu arkadaşların sayesinde büyüme yaşamıştır. Basit ara yüzüyle, ışık ve kaplama ayarlarıyla çok dikkat çekiyor. Bu motor hem dış hem de iç mekanlara çok iyi tasarımlar yapacağa benziyor.

Enscape Render Motorları Neden Tercih Ediliyor?

Enscape render motoru, iş akışının hızlandırılması için aslında tercih ediliyor. Enscape render motoru işi hızlıca sonuçlandırmak adına çok kullanılıyor. Ekran kartları bu motor çeşitlerinde çok fazla kullanılıyor. O nedenle sistem üzerinde de yeterince donanım seviyesi olması gerekiyor. Render motorları için gerekli olan randıman aslında laptoplarda alınmıyor. Laptoların üzerinde çalışmayı düşünüyorsanız mutlaka ekran kartının minimum 1060 ile üzerinde olmasına dikkat ediniz. 1060’ün üzerindeki seri size daha çok fayda sağlayacaktır.

Sitenizde yer alan uygunluk donanımı da aynı zamanda minimum 1600 serisinde olmalıdır. Bu seviyedeki AMD ekran kartı programın kullanılmasını özellikle sağlıyor.
Kolay kullanabilmek için özellikle 2070S ve üzerinde ekran kartı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Enscape Derslerine Nasıl Ulaşılır?

Enscape render motoru eklentilerini indirebilmek için resmi internet adresine üye olunuz. Sistemi 14 gün test etmeniz gerekiyor. Satın alma sırasında da iki çeşit lisansa ihtiyacınız olacak. Floating ile Fixed isimli tek kullanımı olan lisans seçebilirsiniz. Bu lisanları birden çok makinada kullanmak mümkündür.

Enscape kullanım kolaylığı açısından çok önem teşkil ediyor diyebiliriz. Ayrıca Enscape derslerini izleyebilmek için resmi internet sayfasına tıklayınız. Enscape’in resmî sitesindeki hazırlanan dersler, orijanal olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca YouTube üzerinden de farklı dersler programla ilgili bulabilirsiniz. Enscape Render, revizyon aşamalarıyla birlikte proje sunumlarında önemli değişikliklerin yaşanmasına sebep oluyor. Ayrıca Enscape render için ekstra yazılım öğrenmenize de hiç gerek yoktur. Tasarım aşamasında büyük katkılar size sunacaktır.

Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz render derslerini aşağıdan izleyebilirsiniz. Devamı için Youtube adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Posted in Mimari GörselleştirmeTags:
Write a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.