3D Mimari

Restoran Tasarımları

Mart 31, 2022

Restoran tasarımları, konsepte uyumlu bir şekilde yaratılan iç mekân tasarımlarından biridir. Sosyalleşme alanları olması nedeniyle müşteri portföyüne göre hem etkili hem de işlevsel unsurlara sahip olmalıdır.

Genel olarak müşteri hafızasına yönelik unsurlar, restaurant menüsünde yer alan yiyecek ve içecekler ile de bütünleşerek ön plana çıkarılmaktadır. Doğru bir iç mimar seçimi ile son derece dikkat çekici ve doğru bir tasarıma sahip olunabilmektedir.

Restorantın konseptine uygun olarak renk, ışık, dekor, doku, koku, müzik, müşteri kapasitesi, havalandırma ve ısıtma gibi faktörler ile bunların birbirleri ile uyumu bütünlük sağlamalıdır. Bir bütünlüğe sahip olmasından kasıt ise, örneğin fastfood tarzı bir konsepte sahip restoran ile bir Çin mutfağı sunan restoran tasarımı arasında masa, sandalye dizilimi, renkler, aydınlatma, müzik gibi unsurlarda kararlar ve de seçimler farklı olacaktır. Bu nedenle taleplere ve de ihtiyaca yönelik restoran tasarımları için mimari bakış açısından faydalanmak son derece doğru bir karar olmaktadır.

Kafe ve Butik Kafe Tasarımları

Kafe dekorasyonu son derece önemli bir detaydır. Her kafenin dekoru farklıdır, ancak benzersiz bir kafe tasarımı size her zaman avantajlı bir başlangıç ​​sağlayacaktır. Özellikle butik kafe dekorasyonu iyi yapılırsa çok kaliteli bir tasarıma sahip olunacak ve müşteri kitlesini büyük ölçüde etkileyecektir. Bu nedenle kafe tasarımı yaparken mutlaka alanında uzman ve profesyonel olan iç mimarların desteğini almak gerekir.

Restoran Tasarımlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Restoran tasarımları söz konusu olduğunda göz önünde bulundurulması gereken birden fazla detay vardır. İçeride kullanılacak olan mobilya, renkler ve aydınlatma seçimi çok önemlidir. Bu yüzden bilgili bir kişiden yardım almak başarılı bir imaj için ilk önemli adım olacaktır. Bunların dışında da restoran mutfağı nasıl olmalı, sebze meyve dezenfeksiyon alanı ne kadar büyük olmalı, ne kadar depolama alanına ihtiyaç duyulmalı,  servis alanı nasıl olmalı ya da tuvaletin konumu gibi pek çok konuya başarılı ve doğru çözümler sunulmalıdır.

Restoran tasarımı konusunda doğru kararlar almak ve doğru iç mimarlar ile çalışmak için Mimari 3d ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Posted in Mimari TasarımlarTags:
Write a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.