3D Mimari

Twinmotion Render Motoru Nedir ?

Eylül 29, 2021

Saniyeler içerisinde basit şekilde yüksek görüntülerin oluşturulmasını twinmotion render motoru sağlıyor.

360 derece VR ve manzaraları üreten gerçek zamanlı araç, twinmotion render olarak adlandırılmaktadır. Twinmotion render aracı aslında 3D mimari görselleştirmede kullanılıyor. Şehir planlama, mimari, peyzaj ve inşaat sektörlerinde çok kullanılıyor. Sezgisel simge olarak karşımıza çıkan bu arayüz aslında Unreal Engine gücünden oluşmuştur. Twinmotion aracını 3D tasarımlarında dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Twinmotion ile ilgili çalışmalar yaptırmak isterseniz iletişim kısmı aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.
Twinmotion üzerinden kalabalık sahnelerin render ve görselleştirme  işleriniz için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Twinmotion Render Motoru Özellikleri Nelerdir?

Epic Games Twinmotion aracını satın aldıktan sonra ücretsiz sunulmaya başladı. Mimari görselleştirmelerde günümüzde en çok kullanılan araç olarak biliniyor. Bu aracın en önemli özelliği hem dosya formatlarını desteklemesi hem de ücretsiz sunulması olduğunu söyleyebiliriz. Render motorları içerisinde twinmotion aracının kullanımı en kolayıdır diyebiliriz. Çok sayıda dosyayı desteklemesi yanında 3D yazılımıyla da uyumlu olması çok dikkat çekiyor.

Kolay ve hızlı arayüze sahip olan twinmotion; sketchup aracını kullanarak hatasız dosya içe aktarım işlemleri gerçekleştiriyor. O nedenle birden çok dosya formatıyla da sorunsuz çalışabilmektedir. OBJ, SKP, FBX ve C4D formatları kullanılarak, mimari görselleştirmelerde olağanüstü başarılar elde ediliyor. BIM yazılımları arasında yer alan ARCHICAD ile Revit programlarına da twinmotion destek vermesiyle dikkat çekiyor. Bu programın kullanımının yanında öğrenilmesi de çok kolay diyebiliriz. Aksesuarları, ışıkları ve malzemeleri ilk sürükleyip, sonra bırakınız. Kaliteli görselleştirme denildiğinde ilk akla gelen unsurlardan biri olarak twinmotion render karşımıza çıkıyor.

Twinmotion Eğitim setini aşağıdaki videolardan ücretsiz izleyebilirsiniz.

Twinmotion Render Mimari Görselleştirmede Kullanıcıyı Nasıl Etkiliyor?

3D mimari görselleştirmede twinmotion render önemli yere sahiptir. Gerçek zamanlı render motoru olma özelliği twinmotion taşıyor. Twinmotion ile modellemeleri hızlıca aktarabilirsiniz.Kendinize ait kütüphanede yer alan birçok kaynak temin edebilirsiniz. Kütüphaneden temin edilebilecek kaynakları şöyle sıralayabiliriz:

  • Hareketli objeler
  • Kaliteli materyaller
  • Işıklar
  • Objeler
  • Sesler

Kaliteli görselleştirmelerden olan kaliteli kaplama (pbr) kullanarak birçok tasarım elde edebilirsiniz. Özellikle twinmotion; 600 üzerinde kaliteli hazır kaplama içerisinde barındırıyor. Twinmotin render ile sahnede sürükleyici videolar oluşturmanızda mümkündür. Ayrıca kendiliğinden çalıştırılan BIMmotion dosyalarını da oluşturmak mümkün diyebiliriz. Twinmotion render sayesinde 3D mimari yapılarda dilediğiniz gibi dolaşabileceksiniz.

Posted in Mimari GörselleştirmeTags:
Write a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.